W imieniu Spółek Morska Farma Wiatrowa Bałtyk II oraz Morska Farma Wiatrowa Bałtyk III, realizujących projekty morskich farm wiatrowych wraz z infrastrukturą służącą do wyprowadzenie mocy („Projekty”), mając na względzie potrzebę podpisania umów służebności przesyłu na potrzeby infrastruktury elektroenergetycznej niniejszej inwestycji, chcielibyśmy uprzejmie zaprosić do uczestnictwa w spotkaniu informacyjnym na ten temat.

Celem spotkania jest zaprezentowanie obecnej strategii zmierzającej do ustanowienia służebności przesyłu na działkach znajdujących się na trasie kabli eksportowych Projektów oraz planowanych działań w zakresie badań geologicznych i geotechnicznych, niezbędnych do przeprowadzania na potrzeby tej infrastruktury.

Spotkanie planowane jest na 21 czerwca br. w świetlicy Centrum Kultury Gminy Ustka w Duninowie w godz. 16:00-17:00. Spotkanie będzie miało charakter roboczy.

W razie pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji. Osobą do kontaktu we wszystkich sprawach powiązanych ze spotkaniem oraz potwierdzenia obecności na spotkaniu jest Kinga Zbucka (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 451 174 278) i Magdalena Klera-Nowopolska (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: +48 516 494 751).

piątek, 10 czerwiec 2022 10:09

Rowy - zmiana harmonogramu wywozu śmieci.

Informujemy, że z przyczyny złego stanu technicznego mostu w Rowach, na sezon letni zmianie uległ harmonogram odbioru odpadów dla mieszkańców ulic:
Pensjonatowa, Wydmowa, Nad Kanałem oraz Rybacka.

OSTRZEŻENIE: BURZE Z GRADEM/1
UWAGA INSTYTUCJE, PLACÓWKI OŚWIATOWE I ZAKŁADY PRACY ORAZ MIESZKAŃCY
I OSOBY PRZEBYWAJĄCE NA TERENIE MIASTA SŁUPSKA
Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania
Kryzysowego w Gdańsku – Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku ostrzega przed możliwością
wystąpienia burzy.
Stopień zagrożenia: burze z gradem/1.
Ważność: od godz. 09:00 dnia 13.06.2022 do godz. 18:00 dnia 13.06.2022
Prawdopodobieństwo: 80%.
Obszar: powiaty: Słupsk, słupski, bytowski, chojnicki, człuchowski, Gdańsk, gdański, Gdynia, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, Sopot,starogardzki, tczewski, wejherowsk Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad
W związku z powyższym, zaleca się:
1. Obserwować zmiany pogody i słuchać komunikatów nadawanych przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
2. Na terenie instytucji, placówek i zakładów pracy podjąć działania zmierzające do ograniczenia skutków burzy oraz przygotować siły i środki do usuwania powstałych zagrożeń.
3. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsc pobytu, aż do ustąpienia zjawiska. Jeżeli burzy towarzyszyć będzie gradobicie lub intensywna ulewa, odsunąć się od okien. Wyłączyć zbędne w danej chwili odbiorniki prądu.
4. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Nie podchodzić do okien, naprzeciwko których rosną drzewa. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.
5. Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
6. Będąc na zewnątrz budynku:
• nie stawać pod pojedynczym, wysokim drzewem;
• nie stawać w pobliżu wysokiego masztu bądź komina;
• nie stawać w pobliżu zwisających przewodów elektrycznych, pod linią tramwajową lub pod linią wysokiego napięcia;
• przebywając na szczytach wzniesień, natychmiast zejść w obniżenia terenu;
• natychmiast zaprzestać kąpieli i uprawiania sportów wodnych na otwartych akwenach;
• przebywając w terenie otwartym w centrum burzy, położyć się na ziemi twarzą zwróconą w dół.
7. Jeżeli burzy towarzyszy intensywny opad deszczu, a dom znajduje się w strefie zalewowej lub w pobliżu przepływających opodal rzek (strumieni), być w gotowości do zabezpieczenia budynku workami z piaskiem. Jeżeli dom znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie skarpy ziemnej (lub na niej) zagrożonej osunięciem się, opuścić budynek i schronić się w bezpiecznym miejscu.
8. Szukając pomocy dzwonić pod numerem telefonu alarmowego 112.
9. Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.

Szanowni Mieszkańcy

kolejne tagowanie pojemników wcześniej niewystawionych z tworzywa sztucznego i sprawnych, nieuszkodzonych metalowych:

16-05-2022  ZIMOWISKA,REDWANKI

17-05-2022  WODNICA, DUNINOWO

Pojemniki należy wystwić  od 6:00.  Osoby, które jeszcze nie wymieniły pojemników metalowych bez normy unijnej na nowe pojemniki z atestem także będą miały wyjątkowo otagowane, aby zachować płynność odbioru odpadów. 

Firma KING będzie znakować metalowe pojemniki, ale tylko te, które nie mają uszkodzeń. 

środa, 11 maj 2022 14:06

Bezpłatne szczepienia przeciw HPV

Gmina Ustka wspólnie z Centrum Medyczne PZU Zdrowie Ustka oferuje bezpłatny program szczepień przeciwko wirusowi HPV finansowany z Budżetu Gminy Ustka.
Zapraszamy dziewczynki w wieku 13 lat (rocznik 2009), które mieszkają na terenie Gminy Ustka. Szczepienie można wykonać po uprzedniej kwalifikacji przez lekarza.

Zapisz dziecko na szczepienie: 
telefonicznie: 59 814 50 99 (opłata zgodna z taryfą operatora),
w placówce PZU Zdrowie w Ustce przy ul. Leśnej 10-14.

Dowiedz się więcej na temat profilaktyki:
pzuzdrowie.pl/poradnik-o-zdrowiu

Szanowny mieszkańcu Sołectwa Duninowo i Sołectwa Lędowo, właścicielu nieruchomości, gospodarstwa agroturystycznego usytuowanego na terenie sołectw Duninowo i Lędowo.
Informujemy, że od 1 maja br. zostanie uruchomione przejście na plażę przez tereny Centralnego Poligonu Sił Powietrznych (CPSP).

Zgodnie z ustaleniami wszyscy zainteresowani i uprawnieni do korzystania z przejścia (mieszkańcy Sołectwa Duninowo i Sołectwa Lędowo, właściciele nieruchomości, gospodarstw agroturystycznych usytuowanych na terenie sołectw Duninowo i Lędowo) obowiązani są do złożenia stosownego oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych przez CPSP, które dostępne są na stronie www.ustka.ug.gov.pl - zakładka „jak załatwić sprawę” - Referat Organizacyjny i Spraw Obywatelskich – dział RÓŻNE- zasady korzystania z przejścia CPSP. W przypadku dzieci - druk dzieci (wypełnia opiekun prawny). Oświadczenie należy złożyć w tut urzędzie w Biurze Obsługi Interesanta, ul. Dunina 24, 76-270 Ustka, w dniach i godzinach pracy urzędu.

Brak złożenia stosownego oświadczenia będzie oznaczał, iż dane osobowe nie będą przekazane do CPSP i tym samym nie będzie możliwości korzystania z przejścia. Przypominamy jednocześnie, że właściciele nieruchomości na terenie sołectw Duninowo i Lędowo muszą we własnym zakresie zgłosić bezpośrednio do Komendanta CPSP przebywających u siebie gości i letników, chcących skorzystać z przejścia na plażę.

Wzór listy dostępny jest na stronie www.ustka.ug.gov.pl -zakładka „jak załatwić sprawę” - Referat Organizacyjny i Spraw Obywatelskich – dział RÓŻNE zasady korzystania z przejścia CPSP.

Aktualne listy turystów należy przekazywać bezpośrednio do Komendanta Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w formie pisemnej (drogą pocztową lub przekazując osobiście) lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w godzinach służbowych od poniedziałku do czwartku od 7:00 do 15:30 oraz w piątek od 7:00 do 13:00 oraz w dni wolne i święta przekazując osobiście do Oficera Dyżurnego Jednostki Wojskowej 3672 lub przesyłając na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoby, które w ubiegłych latach złożyły stosowne oświadczenia (są mieszkańcami, bądź właścicielami nieruchomości i gospodarstw agroturystycznych sołectw Duninowo i Lędowo) mogą odstąpić od ponownego złożenia oświadczenia, o ile w dalszym ciągu wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych, celem korzystania z przejścia na plażę przez tereny CPSP.

Wszelkie informacje oraz zasady znajdą Państwo na ww. stronie internetowej w broszurce - INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW.

Zasady ogólne poruszania się po poligonie : https://cpsp.wp.mil.pl/pl/pages/zasady-ogolne-2020-02-17-j/

W dniu 27 kwietnia 2022 roku o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy Ustka odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ustce.

Przywitania uczestników, zaproszonych gości oraz otwarcia eliminacji gminnych dokonała Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ustce dh Anna Sobczuk – Jodłowska, Komendant Gminny Związku OSP RP w Ustce dh Dariusz Kurkierewicz oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ustce dh Konrad Tymecki.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży: zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej historii i tradycji ruchu strażackiego oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych.

Ogółem do konkursu przystąpiło 12 uczniów w I grupie wiekowej (klasy I-IV) oraz 6 uczniów II grupie wiekowej (klasy V-VIII).

Zgodnie z Regulaminem eliminacje składały się z części pisemnej, na którą składało się 40 pytań testowych. Do części ustnej turnieju zakwalifikowała się najlepsza trójka uczestników z grupy I oraz czwórka z grupy II. W tej części uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, odpowiadając na losowo wybrane pytania.

Całość odpowiedzi uczestników oceniana była przez jury w składzie:
1. dh Dariusz Kurkierewicz - Przewodniczący
2. dh Konrad Tymecki - Sekretarz

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco: I grupa
?1. Paulina Cicha - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Usteckiej w Charnowie .
?2. Kaja Rzepka - Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Objeździe.
?3. Szymon Maksymiuk - Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Objeździe.
II grupa wiekowa
?1. Anna Bagniuk - Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Objeździe.
?2. Oliwia Skalska - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Usteckiej w Charnowie.
?3. Lilianna Kargul - Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Objeździe.
?4. Wiktoria Cicha - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Usteckiej w Charnowie.

Laureaci konkursu otrzymali puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali upominki ufundowane przez Gminę Ustka ?? Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zdobywców pierwszych miejsc zapraszamy serdecznie na eliminacje powiatowe.
turniej wiedzy pożarniczej 2022turniej wiedzy pożarniczej 2022turniej wiedzy pożarniczej 2022

piątek, 29 kwiecień 2022 10:18

Raport o stanie Gminy Ustka

Szanowni Mieszkańcy Gminy Ustka!

Zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym, Wójt Gminy ma obowiązek przedłożyć Radzie Gminy raport o stanie gminy do 31 maja każdego roku kalendarzowego. Nad przedstawionym raportem przeprowadza się debatę, w której prócz radnych głos mogą również zabierać mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, składa do Przewodniczącego Rady zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 20 osób. Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymanych przez Przewodniczącego Rady zgłoszeń.

Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby. Po zakończeniu debaty nad raportem Rada Gminy przeprowadza głosowanie nad udzieleniem Wójtowi wotum zaufania.

Sesja, podczas której odbędzie się debata oraz głosowanie zaplanowana jest na dzień 19 maja 2022 roku.

Raport o stanie Gminy Ustka - za rok 2021 [PDF, 5.5MB ]
Zgłoszenie udziału w debacie wraz z listą poparcia [PDF, 100 kB ]
Klauzula informacyjna - udział w debacie [PDF, 100 kB ]

wtorek, 22 marzec 2022 07:47

Wyrazy głębokiego współczucia...

"Cierpienia nie da się opowiedzieć - nie ma smaku, barwy ani kształtu. Jest tylko ciężarem, który nosi się w każdej komórce ciała".

Naszej koleżance - Dagmarze Aleksandrowicz - Sekretarz Gminy Ustka, wyrazy głębokiego współczycia z powodu śmierci Taty
w imieniu Radnych Sołtysów i pracowników Urzędu składają
Anna Sobczuk - Jodłowska - Wójt Gminy Ustka oraz Wacław Laskowski - Przewodniczący Rady Gminy Ustka.

poniedziałek, 21 marzec 2022 14:50

Przerwa w dostawie wody w m. Zaleskie.

Zakład Usług Wodnych Sp. z o.o. w Słupsku informuje, że ze względu na konieczność wykonania prac w sieci wodociągowej w miejscowości Zaleskie wystąpi przerwa w dostawie wody w dniu 22.03.2022 w godzinach od 09:00 do 14:00.

Prosimy o zabezpieczenie zapasów wody.
Za wynikłe utrudnienia przepraszamy!

Strona 3 z 57

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

    Adresy skrzynek ePUAP:
  • /4jbdfq7891/SkrytkaESP
  • /4jbdfq7891/ugustka
  • /4jbdfq7891/skrytka


Deklaracja dostępności

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  • od poniedziałku do czwartku w godzinach: od 9.00 do 14.00,
  • w piątek - od 09.00 do 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details… examle.com