Ogłoszenia (761)

Tuesday, 02 November 2021 10:56

Spoczywaj w pokoju

Written by

Kondolencje

Z niepojętym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Krzysztofa Poźniaka, Radnego Gminy Ustka. Pan Krzysztof, mieszkaniec Objazdy, mandat Radnego pełnił od 2014 roku.

Głębokie wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim Zmarłego, w imieniu Radnych, Sołtysów i pracowników Urzędu składają: Anna Sobczuk - Jodłowska, Wójt Gminy Ustka oraz Wacław Laskowski, Przewodniczący Rady Gminy Ustka.

Badanie kontrolne NSP

Informujemy, że ruszyła kampania informacyjna o badaniu kontrolnym w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Informacje dostępne są na stronie spisowej: https://spis.gov.pl/badanie_kontrolne/, na stronach GUS i Urzędu Statystycznego w Gdańsku, a także w naszych mediach społecznościowych.

Badanie kontrolne zostanie przeprowadzone w terminie 12- 24 listopada 2021 r. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci).

Ankieterzy statystyczni kontaktować się będą z wylosowanymi do badania respondentami wyłącznie z numeru telefonu: 22 828 88 88, a dane zostaną zarejestrowane w specjalnie przygotowanej aplikacji. Pozyskane dane podlegają prawnej ochronie i są objęte tajemnicą statystyczną.

Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Podobnie, jak w trakcie Spisu Powszechnego, ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty, PIN, majątek etc. Lista pytań zadawanych w badaniu kontrolnym będzie dostępna na stronie: spis.gov.pl .

Udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy art. 27 Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Monday, 25 October 2021 08:42

!go Gmina Ustka!

Written by

Go Gmina Ustka

Przypominamy, że dostępna jest darmowa aplikacja !go Gmina Ustka! Stworzona przez firmę Cityway Sp. z o.o. aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play i App Store. Można ją pobrać korzystając z linku:

Google Play - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cityway.go.ustka

App Store - https://apps.apple.com/pl/app/go-gmina-ustka/id1588062810?l=pl

Znajdziecie w niej Państwo:

 • aktualne wiadomości i ogłoszenia,
 • informacje o gminie,
 • harmonogramy odbioru odpadów,
 • ważne komunikaty
 • informacje o szkołach, kulturze,i wiele, wiele innych!

Serdecznie zapraszamy do pobrania aplikacji!

Monday, 18 October 2021 09:04

Zróbmy wspólnie coś dobrego

Written by

Szlachetna paczka

Akcja pod nazwą „Szlachetna Paczka” jest w tym roku realizowana wspólnie na terenie Gminy Ustka i Miasta Ustka. Wójt Anna Sobczuk – Jodłowska oraz Burmistrz Jacek Maniszewski objęli ją swoim patronatem i zachęcają do włączenia się w jej organizację. Obecnie koordynatorzy akcji poszukują wolontariuszy i rodzin potrzebujących wsparcia. Zapraszamy do kontaktu z liderem rejonu: Maciejem Lutyńskim, tel. 666 728 023. Wielu z nas szuka pomysłu jak pożytecznie wykorzystać wolny czas, pomagając innym i robiąc coś, co ma znaczenie. Często nie wiemy jednak jak zacząć. Te cele można zrealizować poprzez wolontariat. Działając w ramach „Szlachetnej paczki”, jako Wolontariuszka lub Wolontariusz zyskujemy poczucie wpływu na losy konkretnych osób, przeżywamy satysfakcję i zdobywamy cenne doświadczenia. Tzw. „weekend cudów” - czas obdarowania paczkami zaplanowany jest w tym roku w dniach 10-12 grudnia. Zapraszamy do udziału!

Wspólny list Burmistrza Miasta Ustka i Wójt Gminy Ustka

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na bezpłatne webinarium w dniu 25 października na temat: "Aktualne możliwości finansowania działań organizacji pozarządowych. Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Konkurs Interwencyjny" .

Dodatkowo poniżej link do strony z informacją o wydarzeniu:
https://www.rpo.pomorskie.eu/-/webinarium-aktualne-mozliwosci-finansowania-dzialan-organizacji-pozarzadowych-program-aktywni-obywatele-fundusz-regionalny-konkurs-interwencyjny-

Tuesday, 12 October 2021 13:07

UWAGA MIESZKAŃCY GMINY

Written by

Szczepienia

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE RATOWNICTWO MEDYCZNE USTKA WYKONUJE SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 W MIEJSCU ZAMIESZKANIA. JEDYNYM WARUNKIEM ZGŁOSZENIA SIĘ NA DOJAZD MOBILNEGO PUNKTU SZCZEPIEŃ DO MIEJSCA ZAMIESZKANIA JEST ZAREJESTROWANIE SIĘ TELEFONICZNE NA NUMER: 881 254 300 PO ZAREJESTROWANIU SIĘ ZOSTANIE UMÓWIONY TERMIN WYKONANIA SZCZEPIENIA.

WAŻNE!!!! WYBÓR SZCZEPIONKI NALEŻY DO OSOBY REJESTRUJĄCEJ SIĘ, TO JEST:

 • JEDNODAWKOWA JOHNSON & JOHNSON

LUB

 • DWUDAWKOWA PHIZER.

USŁUGA WYKONYWANA JEST BEZPŁATNIE.

Teraz nie musisz wychodzić z domu aby się zaszczepić przeciw COVID-19. Mobilny Punkt Szczepień dojedzie do Ciebie.

Monday, 04 October 2021 08:56

Szanowni mieszkańcy!!!

Written by

Informujemy, ze od dnia dzisiejszego ulegają zmianie godziny otwarcia Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych:
- poniedziałek - zamknięte,
- wtorek - 7:00 - 15:00
- środa, czwartek, piątek - 9:00 - 17:00,
- sobota - 8:00 - 14 :00

Wednesday, 29 September 2021 12:49

Ostatni dzień na spisanie się!

Written by

Już jutro 30 września kończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. To ostatnia szansa na wzięcie udziału w spisie, który jest OBOWIĄZKOWY oraz uniknięcie kary grzywny, która może wynieść aż do 5 tysięcy złotych. 30 września w Urzędzie Gminy Ustka (ul. Dunina 24) będą pełnić dyżur rachmistrzowie spisowi w godzinach 7:30-20:00. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie dopełnili swojego obowiązku. Informujemy, że cały czas można się spisać również telefonicznie dzwoniąc pod numer 59 815 24 00 w godzinach pracy Urzędu.

Grupa docelowa:
Grupę docelową projektu będzie stanowiło bezpośrednio 72 pracowników/współpracowników z 36 organizacji pozarządowych mających siedzibę na terenie województwa pomorskiego. 60% grupy docelowej będą stanowiły kobiety, 30% będą stanowiły osoby w wieku 50+.
W procesie rekrutacji organizacji pozarządowych Wnioskodawca pierwszeństwem udziału w projekcie obejmie organizacje z obszarów miejscowości poniżej 25 tyś mieszkańców.

Zadania:
1. Warsztaty wyjazdowe - 3 grupowe 5 dniowe wyjazdy x 24 osoby
Zakres tematyczny:

1. Warsztat nr 1 - Zasady budowania wizji i misji - (3h na 1 grupę);
2. Warsztat nr 2 - Zasady skutecznego przywództwa - (4h na 1 grupę);
3. Warsztat nr 3 - Przywództwo sytuacyjne (3h na 1 grupę);
4. Warsztat nr 4 - Delegowanie zadań i uprawnień (2h na 1 grupę);
5. Warsztat nr 5 - Skuteczne rozwiązywanie konfliktów (4h na 1 grupę);
6. Warsztat nr 6 - Planowanie Strategi działań NGO (2h na 1 grupę);
7. Warsztat nr 7 - Zasady opracowywania harmonogramów oraz budżetów poszczególnych działań NGO (2h na 1 grupę);
8. Warsztat nr 8 - Emisja głosu/Autoprezentacja - wystąpienia publiczne przed kamerami (4h na 1 grupę);
9. Warsztat nr 9 - Opracowanie przejrzystych Standardów funkcjonowania NGO (4h na 1 grupę);
10. Warsztat nr 10 - Omówienie potencjalnej współpracy NGO (4h na 1 grupę);
11. Podsumowanie i ewaluacja warsztatów (2h na 1 grupę)

2. Wizyty mentorskie: 72 spotkania (36 NGO x 2 spotkania) – W celu zbadania postępu jaki poczynili liderzy biorący udział w projekcie oraz ich organizacje. 2 wizyty są również idealną okazją do dokonania ewaluacji dotychczasowych działań realizowanych w projekcie. Mentor będzie również wspierał organizacje pozarządowe do planowania kolejnych efektywnych działań m.in. na rzecz społeczności lokalnych.

3. Platforma internetowa dla NGO biorących udział w projekcie, zawiera:

1) Rozbudowaną stronę internetową realizowanego projektu Inspirujące lekcje skutecznego zarządzania Pomorskimi NGO. Zamieszczone zostaną materiały z realizacji poszczególnych działań.

2) Możliwość rejestracji i logowania tylko i wyłącznie organizacjom biorącym udział w projekcie, zabezpieczając tym samym wartości niematerialne i prawne nabyte podczas projektu;

3) Stworzenie zakładki: Szkolenia distance learning: Skuteczne lekcje pozyskiwania funduszy na działalność NGO wraz z elementami zarządzania projektami oraz poznanie technik użytkowania social mediów - realizowane w zadaniu 4:

a) Panel 1 - Sposoby pozyskiwania funduszy na planowane działania NGO:

- Lekcja 1 - Dotacje Jednostek Samorządu Terytorialnego;
- Lekcja 2 - Dotacje sektora prywatnego;
- Lekcja 3 - Współpraca z biznesem z elementami sponsoringu;
- Lekcja 4 - Dotacje pochodzące z Funduszy Unijnych;

b) Panel 2 - Skuteczna komunikacja w Sieci

- Lekcja 1 - Komunikacja poprzez stronę internetową NGO;
- Lekcja 2 - Komunikacja poprzez Platformę Internetową projektu Inspirujące lekcje skutecznego zarządzania Pomorskimi NGO ;
- Lekcja 3 - Komunikacja poprzez Facebooka i Instagrama;

c) Panel 3 - Zasady skutecznego pisania i zarządzania projektami

- Lekcja 1 - Diagnoza projektu wraz ze sposobem budowania celów projektu;
- Lekcja 2 - Opisanie grupy docelowej odbiorców projektu;
- Lekcja 3 - Sposoby realizacji celów projektu poprzez działania;
- Lekcja 4 - Wskaźniki realizacji projektu;
- Lekcja 5 - Harmonogram działań projektowych;
- Lekcja 6 - Szczegółowy budżet projektu;
- Lekcja 7 - Kontraktacja projektu;
- Lekcja 8 - Koordynowanie projektu;
- Lekcja 9 - Promocja projektu;
- Lekcja 10 - Rekrutacja uczestników projektu;
- Lekcja 11 - Sprawozdawczość projektu;

Platforma internetowa zapewni stały dostęp do treści lekcji nie tylko dla uczestników projektu, ale poprzez funkcję dostępu do logowania zarejestrowanej organizacji biorącej udział w projekcie daje możliwość edukacji każdemu członkowi posiadającemu status aktywnego członka danej organizacji biorącej udział w projekcie. Lekcje zostaną trwale zapisane na platformie zapewniając trwałość projektu.

4) Podstrony dla każdej organizacji pozarządowej biorącej udział w projekcie. Niekiedy poszczególna organizacja nie posiada odpowiedniego potencjału technicznego bądź funduszy by stworzyć profesjonalną stronę internetową. Dzięki tej zakładce, każda organizacja biorąca udział w projekcie będzie mogła nie tylko przedstawić informację o tym czym się zajmuje, informację o osobach tworzących organizację, ale również opisać nowe inicjatywy i dzięki portalu je efektywnie promować, a dzięki podpiętemu facebookowi dokonywać skutecznej interakcji z potencjalnym odbiorcą wydarzenia.

5) Możliwość budowania zakładki strony internetowej dla każdej wspólnej inicjatywy wypracowanej dzięki realizacji niniejszego projektu, co zapewni trwałość projektu.

Zadanie zakłada również comiesięczne moderowanie Platformy, tak by przepływ informacji jak i zamieszczanie etapowo materiałów wynikających z działań projektu jak również z działań poszczególnych organizacji biorących udział w projekcie był płynny, skuteczny i efektywny.

4. Szkolenia online – pozyskiwanie funduszy, zarządzanie projektami, social media (36h); opis szkoleń w zadaniu 3;
5. Targi NGO - Targi wszystkich NGO biorących udział w projekcie Inspirujące lekcje skutecznego zarządzania Pomorskimi NGO. Do realizacji targów zostanie zaangażowany nie tylko zespół projektowy ze strony Wnioskodawcy, ale również przedstawiciele wszystkich organizacji pozarządowych biorących udział w projekcie.
Pozycja zakłada wynajem powierzchni wystawienniczej, Wynajęcie 36 stanowisk wystawienniczych w rozmiarze 8-12m2 wraz oświetleniem oraz montażem i demontażem stoisk, catering, budżet reklamowy dla każdego NGO (standy, ulotki, długopisy);
6. Konferencja podsumowująca projekt dla 200 osób;
Konferencja podsumowująca działania projektu Inspirujące lekcje skutecznego zarządzania Pomorskimi NGO. Będzie ona zorganizowana w celu promocji działań projektowych jak również promocji wszystkich organizacji pozarządowych biorących udział w projekcie. Zaproszone zostaną inne organizacje pozarządowe działające na rzecz lokalnych społeczności jak również przedstawiciele Jednostek Samorządu Terytorialnego odpowiadający za rozwój ngo w poszczególnych gminach oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego odpowiedzialny za współpracę z ngo. Wysłane zaproszenie zostanie również do przedstawicieli jednostki organizującej konkurs NOWEFIO, tj. Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Na Konferencję podsumowująca działania projektu Inspirujące lekcje skutecznego zarządzania Pomorskimi NGO zostaną również zaproszeni przedstawiciele mediów lokalnych oraz ogólnopolskich, tak by nagłośnić w odpowiedni sposób działania projektowe. Do prowadzenia Konferencji obok przedstawicieli Wnioskodawcy zostanie wybrana 1 osoba ze wszystkich uczestników biorących udział w projekcie, która wykaże się największym zaangażowaniem podczas realizacji projektu. Natomiast do procesów organizacyjnych włączymy przedstawicieli wszystkich ngo biorących udział w projekcie, tak by można było wzmocnić ich rozwój instytucjonalny. Konferencja została zaplanowana na 200 osób.

TERMINY WYJAZDÓW:
18-22.10.2021r. – Zapisy do 24.09.2021r.
15-19.11.2021r. – Zapisy do 15.10.2021r.
21-25.02.2022r. – Zapisy do 15.10.2021r.

Miejsce wyjazdu na warsztaty:
Dom nad jeziorem
Silnowo 65
www.domnadjeziorem.pl

Organizator: Polska Fundacja Inicjatyw Rozwojowych
Dofinansowanie: Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, konkurs NOWEFIO 2021

Inspirujące lekcje skutecznego zarządzania Pomorskimi NGO

Wednesday, 22 September 2021 15:16

Noc spisowa 25 września!

Written by

Noc spisowa

Późno chodzisz spać? Jeszcze się nie spisałeś? Odwiedź nas w sobotę 25 września podczas Nocy spisowej. Udostępnimy stanowisko i pomoc urzędnika przy dokonaniu samospisu w Urzędzie Gminy w Ustce, ul. Dunina 24, 76-270 Ustka w godzinach od 10.00 do 20.00.

Page 7 of 55

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

  Adresy skrzynek ePUAP:
 • /4jbdfq7891/SkrytkaESP
 • /4jbdfq7891/ugustka
 • /4jbdfq7891/skrytka


Deklaracja dostępności

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

 • od poniedziałku do czwartku w godzinach: od 9.00 do 14.00,
 • w piątek - od 09.00 do 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details… examle.com