Szkolenia, warsztaty, itp. (22)

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne: „Programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej na lata 2014-2020”.

 W spotkaniu jako osoby prowadzące będą uczestniczyć pracownicy Regionalnego Punktu Kontaktowego ds. Europejskiej Współpracy Terytorialnej / Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

 W programie spotkania m.in. omówienie:

•         programu międzyregionalnego Interreg EUROPA 2014-2020,

•          programów transnarodowych Interreg EUROPA ŚRODKOWA 2014-2020 oraz Interreg  REGION MORZA BAŁTYCKIEGO 2014-2020,

•          programu transgranicznego Interreg POŁUDNIOWY BAŁTYK 2014-2020,

•          programu Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa POLSKA-ROSJA 2014-2020,

•          Europejskiego Programu Współpracy Terytorialnej dla Zrównoważonego Rozwoju Obszarów  ​Miejskich URBACT III na lata 2014-2020.

 Termin i miejsce spotkania:

Spotkanie odbędzie się 19 maja (czwartek) w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku przy ul. Portowej 13B (budynek Słupskiego Inkubatora Technologicznego, sala konferencyjna nr 3, piętro I)  w godz. 11:00 – 13:30.

 Zgłoszenia:

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie do dnia 18 maja 2016 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem 59 846 81 14 .

 Więcej informacji:

http://pomorskiewunii.pl/-/spotkania-informacyjne-w-malborku-slupsku-chojnicach-i-wejherowie-programy-europejskiej-wspolpracy-terytorialnej-na-lata-2014-2020-

Formularz zgłoszeniowy: http://www.ustka.ug.gov.pl/index.php?option=com_k2&view=item&task=download&id=66_20d0d98fa8426b75a1db93b2fc5eebde&Itemid=413&lang=pl

Program spotkania: http://www.ustka.ug.gov.pl/index.php?option=com_k2&view=item&task=download&id=67_15846c047751cfb02eba59f20f1482b7&Itemid=413&lang=pl

 Udział w spotkaniu informacyjnym jest bezpłatny.

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

TechSoup Polska w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centrum Inicjatyw Obywatelskim oraz Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej zaprasza wszystkie osoby związane z pracą organizacji pozarządowych ze Słupska i okolic w dniu 20 kwietnia 2016 (środa) w godzinach 13:00 – 16:30 na spotkanie dotyczące nowych technologii w pracy III sektora.

Jeśli pracujesz w lokalnej organizacji pozarządowej lub wspierasz jej działania, chcesz usprawnić działalność i obniżyć koszty funkcjonowania, skorzystaj z możliwości spotkania ze TechSoup Polska.

Podczas 3 godzinnej sesji dowiesz się, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą ułatwić pracę i sprawić, by była ona skuteczniejsza. Poznasz przykłady dobrych praktyk wykorzystywania nowych technologii w pracy organizacji pozarządowych oraz możliwości pakietu Office i Google dla Organizacji Non-Profit. Dostaniesz również informacje, jak zdobyć produkty technologiczne po specjalnych opłatach lub niekiedy nawet bezpłatnie.

Organizatorem spotkań jest TechSoup Polska – fundacja, która wspiera organizacje pozarządowe, instytucje społeczne oraz ich pracowniczki i pracowników
w korzystaniu z nowych technologii. Dzięki partnerstwom z firmami technologicznymi, TechSoup Polska umożliwia organizacjom dostęp do oprogramowania i sprzętu komputerowego.

Przyjdź na spotkanie. Zdobądź nową wiedzę!

Skorzystaj z naszego programu dotacji na nowoczesne technologie.

Szczegółowy program naszej podróży po Polsce znajdziesz na www.techsoup.pl oraz na  Facebooku.

 Dokładny adres: Sala 20-21, Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, ul. Niedziałkowskiego 6

Godzina: 13:00- 16:30

REJESTRACJA: http://techsoup-slupsk.evenea.pl/

Materiał wideo: https://youtu.be/RS8kJoMIoSY

 

 

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w dniu 20 kwietnia w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Racławickiej 13 w Koszalinie. Spotkanie jest współorganizowane z Samorządowym Centrum Kultury w Sarbinowie.

 

Celem szkolenia jest przybliżenie przedstawicielom NGO i samorządów, aktywistom, społecznikom i osobom zainteresowanym realizacją projektów międzynarodowych zasad ubiegania się o dofinansowanie w programie UE "Europa dla obywateli".

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się:

- na jakie działania społeczne, edukacyjne i kulturalne można otrzymać dofinansowanie,

- na co zwrócić uwagę przy tworzeniu projektu i pisaniu wniosku, 

- o dobrych praktykach w projektach, które otrzymały dofinansowanie,

- o sposobach pozyskiwania partnerów do projektów.

 Program spotkania:

10:30 – 11:00 – Rejestracja

11:00 – 11:45 – Program „Europa dla obywateli” 2014 -2020 – informacje ogólne i charakterystyka

11:45 – 12:15 – Na co można dostać dofinansowanie – zasady finansowania i cykl życia projektu

12:15 – 12:45 – Przerwa kawowa

12:45 – 13:15 – Pułapki we wniosku – jak nie dać się złapać

13:15 – 13:45 – Wniosek krok po kroku – czyli na co zwrócić uwagę (System Uwierzytelniania Komisji Europejskiej ECAS, Portal Użytkownika, wniosek E -Form)

13:45 – 14:30 – Dobre praktyki, terminy naborów w 2016 roku, pomocne strony www

 

"Europa dla obywateli" to program UE wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja przez formularz pod linkiem:

http://europadlaobywateli.pl/szkolenie/koszalin/

 

wtorek, 05 kwiecień 2016 08:19

Zaproszenie do udziału w programie mentorskim

Napisane przez

Fundacja Forum Mentorów „AHA EFFECT” zaprasza do udziału w​ ​programach mentorskich dla pomorskich organizacji pozarządowych w ramach projektu ​​"Mentoring dla NGOs”, współfinansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016 oraz projektu​​ ​"​Mentors4GdańskNGOs”, współfinansowanego w ramach realizacji zadania publicznego przez Gminę Miasta Gdańska.

Projekt​y​ kierowane ​są do liderów (pracowników, współpracowników, członków, wolontariuszy) ​pomorskich​organizacji pozarządowych, którzy są zainteresowani ​rozwinięciem swojej działalności, usprawnieniem procesów zarządzania, wzmocnieniem swojego potencjału oraz nawiązaniem relacji ze środowiskiem biznesu poprzez udział w programie szkoleniowo-doradczym oferowanym przez mentorów biznesu skupionych wokół Fundacji Forum Mentorów.

Programy „Mentoring dla NGOs” i „Mentors4GdańskNGOs” są odpowiedzią na nowe wyzwania, przed jakimi stanęły obecnie organizacje pozarządowe, dotyczące odpowiedzialności społecznej, lepszego zarządzania, ekonomizacji działań oraz sieciowania międzysektorowego. Projekty do wzmocnienia pomorskich organizacji wykorzystują mentoring, który jako forma wsparcia, uznawany jest za jedną z najefektywniejszych, bo nastawionych na praktykę metod nauki, z powodzeniem wykorzystywaną w środowisku biznesowym, akademickim, czy obywatelskim. Programy wpisują się także w cele i narzędzia Pomorskiego Systemu Wsparcia i Współpracy Organizacji Pozarządowych, w którym przywołuje się potrzebę wykorzystywania forum mentorów do wzmacniania współpracy organizacji z biznesem.

 

Więcej o programach: http://forum-mentorow.pl/programy/

Formularz rekrutacyjny: http://forummento.unixstorm.org/index.php/356675?newtest=Y

 

Kontakt:

Forum Mentorów „AHA EFFECT”

tel. 601 503 135

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.forum-mentorow.pl

Spotkanie w sprawie dofinansowań dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział Słupsk serdecznie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w dniu 06 listopada 2015 r. w godzinach 10.00-13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Słupsku ul. Szarych Szeregów 14.

W spotkaniu tym wezmą udział organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne działające na terenie naszego Powiatu.Spotkanie będzie poświęcone możliwości dofinansowania działań z zakresu zrównoważonego rozwoju w ramach inicjatyw obywatelskich.

  • Maksymalna kwota dofinansowania 10 tys. zł.
  • Procedura składania wniosków została uproszczona do minimum. 
  • Na spotkaniu zostaną omówione konkretne przykłady działań, na które można będzie składać wniosek.
  • Organizacje i grupy nieformalne otrzymają wsparcie przy przygotowywaniu pomysłów na projekt.
  • Wnioski będą przyjmowane przez Stowarzyszenie Naukowo–Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa O/Słupsk, które jest jednocześnie organizatorem spotkania.
  • Udział w spotkaniu w bardzo znaczny sposób ułatwi Państwu późniejsze przygotowanie wniosku.
  • Organizator nie przewiduje kolejnego spotkania dotyczącego możliwości dofinansowania działań.

 Z naszej strony osobą do kontaktu jest Pani Magdalena Borowiec- Wieczorek tel. 59-842-58-49.

czwartek, 22 październik 2015 07:25

Szkolenie z zakresu sporządzania i składania petycji

Napisane przez

Czy wiecie czym jest petycja? Czy jesteście przygotowani do jej złożenia lub rozpatrzenia? Czy wiecie, jakie wymogi nakłada ustawa na obywateli składających petycję i na samorządy w zakresie jej rozpatrzenia?

Jeżeli nie, to zapraszamy na spotkanie prezentujące w przystępnej formie najważniejsze postanowienia ustawy o petycjach oraz wskazówki dotyczące tego, jak się przygotować do ich stosowania. Spotkanie jest adresowane przede wszystkim do samorządów terytorialnych, które będą jednym z głównych adresatów petycji oraz do organizacji pozarządowych, które mogą pomagać obywatelom przygotowywać i składać petycje.

 Spotkanie odbędzie się 29 października 2015 roku, w godzinach:  11.00-13.00 w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej (ul. Niedziałkowskiego 6).

6 września bieżącego roku weszła w życie ustawa o petycjach, uchwalona w 2014 roku. Ustawa określa zasady i warunki składania oraz rozpatrywania petycji. Będą one mogły być składane przez obywateli, a także przez osoby prawne i ich jednostki organizacyjne, w tym organizacje pozarządowe. Adresatem petycji będą wszelkie organy publiczne, w tym samorządy terytorialne i ich jednostki (na przykład ośrodki pomocy społecznej) oraz organizacje pozarządowe w zakresie realizacji zadań publicznych.Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej!

 Organizatorem spotkania jest Centrum Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z Instytutem Spraw Publicznych. Spotkanie jest organizowane w ramach kampanii „PETYCJA-TWOJE PRAWO” prowadzonej przez Kancelarię Senatu RP wspólnie z Instytutem Spraw Publicznych i Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Spotkanie jest współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu Instytutu Spraw Publicznych „Upowszechnienie wiedzy na temat petycji jako instrumentu zwiększającego wpływ obywateli na decyzje podejmowane przez administrację publiczną”.

Spotkanie poprowadzą eksperci Instytutu Spraw Publicznych. Uczestnicy spotkania otrzymają broszury informacyjne i gadżety promujące petycje.


Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego pod numer faksu (059) 8 40 21 10  lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do dnia 28.10.2015.


Spotkanie w sprawie możliwości pozyskania środków unijnych

W dniu 20 października 2015r. w Urzędzie Miasta Ustka, przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3, w godz. 10 00 - 13 15 odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone możliwościom pozyskania wsparcia ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej ze szczególnym uwzględnieniem Regionalnego Programu Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 19 października 2015 r.  

Szczegółowy program spotkania oraz formularz zgłoszeniowy w znajduje się w załącznikach.

 

 

W związku z naborem wniosków o dofinansowanie prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w ramach Programu "Równać Szanse 2015" Lokalne Centrum Organizacji Pozarządowych działające w ramach Słowińskiej Grupy Rybackiej zaprasza organizacje, które planują udział w ww. konkursie na konsultacje z zakresu przygotowania i weryfikacji wniosków o dofinansowanie.

Zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt z Eweliną Laskowską pod nr 516 559 181 lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro LCOP mieści się w Lokalnym Centrum Promocji i Edukacji przy ul. Usteckiej 8 w Przewłoce.

Więcej informacji o konkursie "Równać Szanse 2015" znajdą Państwo pod adresem: http://www.ustka.ug.gov.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1420:regionalny-konkurs-grantowy-programu-rownac-szanse-2015&Itemid=416&lang=pl oraz http://www.rownacszanse.pl/.

Strona 2 z 2

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…