UWAGA!!! //Aktualne harmonogramy wywozu odpadów // Szanowni Państwo. Od 30 czerwca 2020r zmiana funkcjonowania Urzędu Gminy Ustka. Więcej szczegółów na stronie . Link do strony

Ogłoszenia (578)

poniedziałek, 22 kwiecień 2013 11:31

Ośrodek wspierania ekonomii społecznej

Napisane przez
Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku rozpoczęła realizację projektu Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej Poddziałanie 7.2.2. Wsparcie ekonomii społecznej. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Starostwem Powiatowym w Słupsku, Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno, Stowarzyszeniem Rodzina Kolpinga oraz Fundacją PRO EUROPA.


Informacja o projekcie w pliku pdf

Formularz zgłoszenia

 
środa, 17 kwiecień 2013 11:25

Europejski tydzień szczepień

Napisane przez
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku informuje, że w dniach 22-27 kwietnia 2013 roku obchodzony będzie pod patronatem Światowej  Organizacji Zdrowia Europejski Tydzień Szczepień – Europen Immunization Week (EIW) - "Zapobiegaj. Chroń. Szczep".

Pełna treść informacji w pliku pdf
 

środa, 03 kwiecień 2013 09:05

Mapa popytu

Napisane przez
Z inicjatywy Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, na stronach internetowych UKE, udostępnione będą Mapy popytu użytkowników końcowych na usługi telefonii stacjonarnej, szerokopasmowego dostępu do sieci Internet oraz bezpłatnego lub za opłatę niższą niż cena rynkowa dostępu do Internetu świadczonego przez Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) w miejscach publicznych za pośrednictwem tzw. hotspotów.

Mapy popytu identyfikować będą miejsca, gdzie istnieje niezaspokojone zapotrzebowanie na wymienione usługi i dzięki identyfikacji tych miejsc będą służyć lepszemu koncentrowaniu działań na obszarach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

Baza prezentowanych w mapach danych powstaje na podstawie informacji jakie do UKE wpływają od potencjalnych użytkowników końcowych oraz JST w ramach zorganizowanych akcji zbierania danych o braku dostępu na danym obszarze do usług objętych mapami.

 

Na tej samej stronie internetowej UKE, na której publikowane będą Mapy popytu, zamieszczono odrębne ankiety dotyczące zapotrzebowania użytkowników na usługę telefonii stacjonarnej, usługę Internetu szerokopasmowego i na hotspoty z dostępem do Internetu w miejscach publicznych świadczone przez JST, które umożliwiają dokonanie odpowiedniego zgłoszenia. Podajemy również bezpośredni adres do strony z ankietami: http://www.uke.gov.pl/ankiety

Brak odpowiedniej usługi potencjalni użytkownicy mogą również zgłosić do UKE listownie na adres: Urząd Komunikacji Elektronicznej, Departament Detalicznego Rynku Telekomunikacyjnego, ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „mapy popytu.

Mapy aktualizowane są w ramach napływu zgłoszeń.

Informacje uzyskane z ankiet będą pomocne w dalszych działaniach Prezesa UKE, zmierzających do:

  1. lepszego i dokładniejszego koncentrowania swoich działań na obszarach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, poprzez dotarcie do miejsc/ lokalizacji/ obszarów, gdzie istnieje niezaspokojony popyt na ww. usługi telekomunikacyjne
  2. zapewnienia wzrostu dostępności usług telefonii stacjonarnej, Internetu szerokopasmowego dla społeczeństwa, jak również podnoszenie świadomości społecznej w zakresie możliwości korzystania z bezpłatnego lub za opłatę niższą niż cena rynkowa dostępu do Internetu
Dla osób, które poczują się zagubione w nawigacji po Mapach popytu, będzie zamieszczony krótki poradnik „Jak korzystać z map”, który pokieruje jak poruszać się po mapach lub wypełnić ankiety dotyczące zapotrzebowania na usługi.

W przypadku wątpliwości bądź dodatkowych pytań w sprawie map albo ankiet możliwy jest kontakt z pracownikami UKE drogą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15 – 16.15 pod numerami telefonów: 22 53 49 225, 22 53 49 387, 22 53 49 182.

ULOTKA

 

wtorek, 02 kwiecień 2013 11:20

Szczepienie lisów dzikich

Napisane przez
Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 04.04.2013 r. do 13.04.2013 r. przeprowadzone będzie szczepienie lisów dzikich przeciw wściekliźnie na terenie WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO. Szczepienie odbędzie się z samolotów drogą zrzutów przynęt ze szczepionką przeciw wściekliźnie.

Pełna treść komunikatu w formie pdf.

 
piątek, 22 marzec 2013 10:01

Wójt Gminy Ustka zaprasza do składania ofert

Napisane przez

W związku z podjęciem w dniu 21.03.2012 r. przez Radę Gminy Ustka stanowiska  w sprawie zagospodarowania nieruchomości, przejętej przez Gminę Ustka w dzierżawę, przy ul. Darłowskiej 3b w Ustce, po byłym Zespole Szkół Technicznych ogłaszam Konkurs Ofert na wykorzystanie bazy w/w nieruchomości.

Pełna treść zaproszenia do składania ofert

Stanowisko Rady Gminy

 
środa, 06 marzec 2013 09:50

Ddzień otwarty dla branży turystycznej w Swołowie

Napisane przez

Szanowni Państwo,
Przygotowania do sezonu turystycznego już trwają. Mamy nadzieję, że 2013 rok będzie udany dla całej branży turystycznej w naszym regionie. Jednym z warunków przyciągnięcia turystów z Polski i zagranicy jest stworzenie całościowej oferty turystycznej, począwszy od zakwaterowania i wyżywienia, a skończywszy na atrakcjach rozrywkowych i kulturalnych.
Co więcej, turyści z roku na rok mają większe oczekiwania - szukają ciekawych i nietuzinkowych miejsc, do których można się wyrwać w niepogodne dni. Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie (otwarte w maju 2012 roku) zaprasza na DZIEŃ OTWARTY, podczas którego zaprezentujemy naszą ofertę kulturalną na 2013 rok, obfitującą w wydarzenia i imprezy plenerowe. Gwarantujemy, że przygotowane przez nas atrakcje w sezonie letnim dla dorosłych i dzieci będą ciekawą propozycją dla Waszych gości i spełnią oczekiwania najbardziej wymagających.
 
21 marca 2013 roku (czwartek) zapraszamy wszystkich przedstawicieli branży turystycznej (pracowników LOT-ów, biur podróży, hotelarzy, właścicieli pensjonatów, restauratorów) na wspólne spotkanie w skansenie. Będzie to okazja do poznania się, nawiązania współpracy, omówienia oferty i zwiedzenia Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, które jest obecnie jedną z najnowocześniejszych placówek muzealnych typu skansenowskiego w Polsce, nagradzaną i zdobywającą uznanie w Polsce.
 
Program DNIA OTWARTEGO:
godz. 11 – spotkanie (przedstawienie oferty, kalendarz imprez, atrakcje dla turystów, materiały promocyjne) – sala konferencyjna w budynku nr 2 (Zagroda nr 15)
godz. 12 – zwiedzanie muzeum – pokazy tkactwa i działania maszyn rolniczych
godz. 13 – poczęstunek
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 59/811 94 10.
 

 

piątek, 22 luty 2013 15:21

Rękodzieło sposobem na przełamanie barier

Napisane przez
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku zaprasza PRACODAWCÓW do składania wniosków na pozyskanie stażystów  ramach projektu pn. „Rękodzieło sposobem na przełamanie barier” realizowanego w ramach poddziałania 7.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ma możliwość skierowania 15 osób niepełnosprawnych, uczestników projektu pn. „Rękodzieło sposobem na przełamanie barier”, na 3-miesięczny staż zawodowy w wymiarze 8 godzin dziennie u lokalnych pracodawców.

Pełna treść ogłoszenia.
piątek, 22 luty 2013 15:08

Uwaga rolnicy

Napisane przez
UWAGA ROLNICY! W związku z otrzymanym pismem Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Słupsku Wójt Gminy Ustka informuje, że rolnicy powinni uważać na fałszywych pracowników agencji zajmującej się dopłatami bezpośrednimi.

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje o pismach, w których obiecuje się szybkie załatwienie spraw unijnych dopłat w zamian za określoną sumę pieniędzy. Wobec powyższego w dniu 18 lutego 2013 r. p.o. Prezesa ARiMR Pan Zbigniew Banaszkiewicz podpisał zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w przedmiotowej sprawie.

ARiMR przypomina równocześnie, że wszelkie potrzebne dokumenty rolnicy otrzymują za darmo. Można je również ściągnąć ze strony internetowej agencji.

czwartek, 21 luty 2013 09:43

Kondolencje - śmierć pana Marka Zygnera

Napisane przez
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pana Marka Zygnera

długoletniego  strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rowach,
Osoby wrażliwej na krzywdę innych, służącej lokalnej społeczności.

Składamy wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłego.
 
 
Wójt Gminy Ustka
Anna Sobczuk-Jodłowska

 

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Deklaracja dostępności

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…