UWAGA!!! //Aktualne harmonogramy wywozu odpadów // Szanowni Państwo. Od 30 czerwca 2020r zmiana funkcjonowania Urzędu Gminy Ustka. Więcej szczegółów na stronie . Link do strony

Ogłoszenia (578)

czwartek, 24 listopad 2016 10:53

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY USTKA

Napisane przez

Konopie

W związku z procedurą corocznych prac nad Uchwałą Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw na terenie województwa pomorskiego w 2017 r. jednostki samorządu terytorialnego zobowiązane są do przedłożenia Marszałkowi Województwa Pomorskiego w terminie do 12 grudnia 2016 r. informacji o planowanej uprawie w/w roślin na administrowanym przez siebie obszarze. Wobec powyższego o proszę o zgłoszenie do Urzędu Gminy w Ustce ul. Dunina 24, 76-270 Ustka Biuro Obsługi Interesanta w terminie do dnia 08 grudnia 2016 r. informacji o planowanych uprawach maku lub konopi włóknistych na terenie Gminy Ustka.

czwartek, 24 listopad 2016 08:56

Dodatkowe spotkania w sprawie dotacji dla przedsiębiorców

Napisane przez

SGR

W związku z dużym zainteresowaniem i brakiem miejsc na spotkania informacyjne, zaplanowane na 25.11.(piątek) w Ustce oraz 7.12.(środa) w Kobylnicy Słowińska Grupa Rybacka zaprasza na kolejne spotkanie dotyczące rozwoju działalności gospodarczej, które odbędzie się 5.12 .2016r. (poniedziałek)  o godz. 10:00 w się siedzibie Urzędu Gminy Smołdzino. W celu usprawnienia organizacji szkolenia, prosimy o wcześniejszą informację o chęci uczestnictwa w spotkaniu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc jest ograniczona do 25 osób.

SGR

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące przyznawania dotacji dla osób i podmiotów chcących rozwijać prowadzoną działalność. Podczas spotkania omówione zostaną ogólne warunki związane z dofinansowaniami oraz zasady wsparcia projektów w ramach zadania: „Rozwijanie działalności gospodarczej na obszarze”, na które wnioski będzie można składać w styczniu i lutym 2017r. Spotkanie odbędzie się 25 listopada 2016r. o godzinie 10:00 w sali nr 101 w Urzędzie Miasta Ustka przy ul. Wyszyńskiego 3. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu: 516 559 181. W przypadku dużej liczby zgłoszeń zorganizowane zostanie kolejne spotkanie.

SGR

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza jednostki sektora publicznego na spotkania informacyjno-konsultacyjne, które odbędą się w październiku i listopadzie. W okresie programowania 2014-2020 samorządy terytorialne oraz podległe im jednostki z obszaru gmin wchodzących w skład SGR, mogą ubiegać się o dotacje na tworzenie produktów edukacyjnych, kolekcji, wystaw, czy zbiorów materiałów związanych z tradycjami rybackim, a także na działania infrastrukturalne i ekologiczne.

Pierwsze spotkania, dla podmiotów z Miasta i Gminy Ustka, odbyły się 13 i 28 października, a najbliższe, skierowane do jednostek z gminy Smołdzino, planowane jest na 9 listopada. Pracownicy SGR zawitają również w Słupsku, Kobylnicy i Kępicach.
Podczas spotkań omówione zostaną ogólne informacje o dotacjach oraz warunki przyznania pomocy w najbliższym naborze wniosków, w ramach którego dofinansowane zostaną projekty związane z budową, przebudową lub wyposażeniem infrastruktury dla mieszkańców obszaru.
Stowarzyszenie planuje również spotkania informacyjne dla sektora gospodarczego. Terminy spotkań będą umieszczane na stronie internetowej Słowińskiej Grupy Rybackiej: www.sgr.org.pl.

piątek, 21 październik 2016 15:21

Spotkanie informacyjne dla jednostek publicznych z gminy Ustka

Napisane przez

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza jednostki sektora publicznego z Gminy Ustka na spotkanie informacyjne dotyczące przyznawania dotacji w okresie programowania 2014-2020.

Podczas spotkania omówione zostaną ogólne warunki związane z dofinansowaniami oraz zasady wsparcia projektów w ramach zadania: „Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej”, na które wnioski będzie można składać w styczniu i lutym 2017r.

Spotkanie odbędzie się 28 października 2016r. o godzinie 10:00 w siedzibie Słowińskiej Grupy Rybackiej, przy ul. Usteckiej 8 w Przewłoce.

W celu usprawnienia organizacji spotkań, prosimy o wcześniejszą informację o chęci uczestnictwa w spotkaniu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

agropartner_logo

29. września ruszył nabór na „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 i będzie trwał do 28. października 2016 r. Program „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” przeznaczony jest dla rolników, domowników lub  małżonków rolników, którzy podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie. Aby otrzymać pomoc finansową konieczne jest założenie działalności gospodarczej przetwarzającej produkty rolne. Warunkiem przystąpienia do programu będzie zarejestrowanie działalności przetwórczej, ale dopiero po podpisaniu z Agencją umowy o przyznaniu pomocy, czyli po upewnieniu, że planowana inwestycja zostanie zrealizowana. Sektory przetwórstwa objęte programem to mleko, mięso, owoce, warzywa, zboża, ziemniaki, jaja, miód, len, konopie, rośliny oleiste i wysokobiałkowe. Pomoc ma formę refundacji kosztów kwalifikowalnych poniesionych przez beneficjenta, a jej maksymalna wysokość wynosi 50%.  Wysokość limitu w okresie realizacji PROW 2014-2020 może wynieść nawet 300 tys. złotych, natomiast wielkość pomocy przyznana na jedną operację nie może być niższa niż 10 tys. złotych.
Koszty kwalifikowalne to m. in.:

Zaproszenie

Urząd Gminy Ustka oraz firma GREENECO mają przyjemność zaprosić firmy i rolników indywidualnych na spotkanie o tematyce: "Wykorzystanie fotowoltaiki dla potrzeb przedsiębiorstwa i rolników indywidualnych"

  • fotowoltaika informacje ogólne
  • możliwości finansowania w tym wykorzystanie funduszy unijnych
  • aspekty prawne

Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym Interszczel, Przewłoka 19 w dniu 14.10.2016 o godzinie 13.00

środa, 28 wrzesień 2016 09:20

FUNDUSZE NA ZACHOWANIE I PROMOCJĘ RYBACKOŚCI

Napisane przez

SGR

Już wkrótce Słowińska Grupa Rybacka rozpocznie nabory wniosków na dofinansowanie projektów nawiązujących do działalności i kultury rybackiej.

Dla kogo pieniądze?
Dofinansowania związane są z rybactwem, jednak skorzystać z nich mogą nie tylko rybacy, ale również mieszkańcy,  przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe oraz jednostki publiczne realizujące swój pomysł na terenie jednej z 6 gmin wchodzących w skład SGR - Miasto Ustka, Ustka, Słupsk, Kobylnica, Smołdzino i Kępice. Zamieszkanie, prowadzenie działalności oraz wykorzystanie środków na obszarze działania Stowarzyszenia to warunek decydujący o możliwości ubiegania się o dotacje.

Na co można otrzymać środki?
Dotacje przeznaczone są na dywersyfikację działalności rybackiej, działalność związaną z obrotem ryb oraz akwenami wodnymi. W ramach dwóch ostatnich działań wnioskować mogą wszyscy mieszkańcy, którzy chcą poszerzyć swoja ofertę lub założyć firmę. Podmioty publiczne i organizacje pozarządowe będą miały natomiast możliwość uzyskania dofinansowania - w zakresie promowania kultury rybackiej, infrastruktury turystycznej oraz ochrony środowiska.

piątek, 23 wrzesień 2016 09:12

Wystawy rzeźb Kazimierza Kostki.

Napisane przez

Już 23 września 2016 roku (piątek) w Galerii Sztuki Ludowej Powiatu Słupskiego (parter Starostwa Powiatowego w Słupsku) odbędzie się otwarcie wystawy rzeźb Kazimierza Kostki.
Kazimierz Kostka urodził się w 1945 roku w Wejherowie. Jego pasją życiową jest rzeźbiarstwo. Najchętniej tworzy w drewnie, kamieniu, rogu i bursztynie. Od 1984 r. jest mieszkańcem Wodnicy koło Ustki.W 1999 r. jego „Kapela kaszubska” złożona z szesnastu rzeźb znalazła się na ołtarzu w Sopocie podczas wizyty papieża Jana Pawła II. Obecnie prezentowana jest na terenie Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie.Ważne miejsce w twórczości artysty zajmuje tematyka religijna. Systematycznie bierze udział w przeglądach sztuki ludowej organizowanych przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Otwarcie wystawy rozpocznie się o godzinie 12:00.
Organizatorem wystawy jest Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku.

Serdecznie zapraszamy!

czwartek, 22 wrzesień 2016 09:42

Srebrny niedźwiedź 2016

Napisane przez

Srebrny niedźwiedź

Starosta słupski Zdzisław Kołodziejski serdecznie zaprasza do udziału w XV edycji Konkursu "Lider Promocji Słupskiej Gospodarki - Srebrny Niedźwiedź 2016", w kategoriach: mikro- i małe przedsiębiorstwa, średnie i duże przedsiębiorstwa, zakłady rzemieślnicze, gospodarstwa agroturystyczne, menedżer słupskiej gospodarki i gospodarczy debiut. Konkurs „Lider Promocji Słupskiej Gospodarki – Srebrny Niedźwiedź 2016” organizowany od roku 1998 jest jedną z ważniejszych imprez, która ma na celu promocję regionalnych przedsiębiorców. Początkowo Srebrne Niedźwiedzie wręczano w ośmiu kategoriach: menedżer, firmy średnie, mikro, małe, media, instytucje okołobiznesowe, gospodarstwo rolne i  turystyka wiejska.

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Deklaracja dostępności

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…