UWAGA!!! //Aktualne harmonogramy wywozu odpadów // Szanowni Państwo. Od 30 czerwca 2020r zmiana funkcjonowania Urzędu Gminy Ustka. Więcej szczegółów na stronie . Link do strony

Ogłoszenia (578)

środa, 25 marzec 2020 15:25

Informacja dla mieszkańców Poddąbia

Napisane przez

Uwaga! W dniu 31 marca 2020 roku w miejscowości Poddąbie odbędzie się odbiór odpadów frakcji PAPIER oraz BIO. Z przyczyn niezależnych termin nie został zamieszczony w harmonogramie odbioru odpadów dla m. Poddąbie.

wtorek, 24 marzec 2020 18:09

Uwaga- ograniczenia w przemieszczaniu się!

Napisane przez

Uwaga!!!

Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, od dnia 25 marca do 11 kwietnia br. włącznie na terenie Polski zostaje wprowadzone OGRANICZENIE W PRZEMIESZCZANIU SIĘ!!

Jak wskazano na stronie gov.pl obowiązek pozostania w domu NIE BĘDZIE DOTYCZYŁ:

!! dojazdu do pracy

!! wolontariatu na rzecz walki z koronawirusem

!! załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw, wizyty u lekarza czy opieki nad bliskimi

WAŻNE!!

Przemieszczanie dozwolone jest w grupie DWÓCH OSÓB (obostrzenie nie dotyczy rodzin) oraz zakładów pracy, w których obowiązuje nakaz stosowania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego m.in. w zakresie zachowania odległości pracowników oraz stosowania środków dezynfekujących i podstawowych zasad higieny.

ZMIANY OBOWIĄZUJĄCE OD JUTRA:

!! środki transportu publicznego działają ALE!! tylko połowa miejsc siedzących w autobusie może być zajęta

!! całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań ALE!! możliwość uczestnictwa w mszach lub obrzędach religijnych nie więcej niż 5 osób z wyłączeniem z tej liczby osób sprawujących posługę

Bez zmian pozostają ograniczenia w działalności przedsiębiorców, tj. w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej oraz rozrywkowej.
Pozostaje również obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantanny dla osób powracających zza granicy.


W trosce o zdrowie Nas wszystkich prosimy o stosowanie się do wszelkich wprowadzonych obostrzeń!!

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, naszego Facebook’a oraz strony gov.pl.

poniedziałek, 23 marzec 2020 18:15

Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne

Napisane przez

Jak ma wyglądać kształcenie na odległość?

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.

W sytuacji, gdy wystąpią trudności w organizacji zajęć, dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym, powinien określić inny sposób ich realizowania. O wybranym sposobie musi także poinformować kuratora oświaty.

Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły. Jest on zobowiązany do tego, aby powiadomić rodziców, w jaki sposób będzie zorganizowana nauka. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.

Więcej na stronie kuratorium oświaty: https://www.kuratorium.gda.pl/regulacje-prawne-na-czas-ograniczenia-funkcjonowania-jednostek-systemu-oswiaty-w-zwiazku-z-zagrozeniem-covid-19/

poniedziałek, 23 marzec 2020 08:02

Uwaga!!!

Napisane przez

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARSCoV-2 zwanej dalej „COVID-19” ZAKAZUJE SIĘ KORZYSTANIA z gminnych placów zabaw, boisk sportowych i placów rekreacyjnych do odwołania.

W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, iż brak jest obecnie możliwości składania w siedzibie Urzędu Gminy wniosków o wydanie dowodu osobistego,
jak również wniosków z zakresu spraw meldunkowych.
Obie te czynności wymagają bowiem osobistego potwierdzenia przez pracowników Urzędu tożsamości osoby składającej taki wniosek.

Niezależnie od powyższego, macie Państwo możliwość załatwienia swojej sprawy z wykorzystaniem  Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej e-PUAP
oraz profilu zaufanego,
do założenia których gorąco zachęcamy!

 Link do założenia profilu zaufanego:

W przypadku jakichkolwiek problemów czy wątpliwości w zakresie zakładania profilu zaufanego – prosimy o skorzystanie z instrukcji, znajdującej się w linku:

 Kolejnym krokiem jest założenie swojego konta na e-PUAP:

Szczegółowe informacje dotyczące Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej e-PUAP znajdziecie Państwo pod adresem:

Jeśli zarejestrowaliście Państwo swoje konto i posiadacie już profil zaufany – wystarczy zalogować się na stronie www.epuap.gov.pl używając swojego profilu, a następnie przejść do czynności, którą chcecie wykonać.

W razie problemów technicznych można kontaktować się z centrum pomocy pod numerem telefonu: + 48 (42) 253 54 50 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czwartek, 19 marzec 2020 11:51

Uwaga Przedsiębiorcy! Dotyczy składania wniosków CEiDG!

Napisane przez

W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, iż brak jest obecnie możliwości składania w siedzibie Urzędu Gminy wniosków o wpis do CEiDG, jak również potwierdzenia w przeciągu 7 dni przez pracowników Urzędu Państwa tożsamości w sytuacji, w której skorzystaliście z dokonania wpisu lub jego zmiany z wykorzystaniem portalu www.ceidg.gov.pl.

Niezależnie od powyższego, macie Państwo możliwość samodzielnego dokonania wpisu, zmiany, zawieszenia, wznowienia czy też wykreślenia z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej z wykorzystaniem strony www.ceidg.pl oraz profilu zaufanego,
do którego założenia gorąco zachęcamy!

 Link do założenia profilu zaufanego:

 W przypadku jakichkolwiek problemów czy wątpliwości w zakresie zakładania profilu zaufanego – prosimy o skorzystanie z instrukcji, znajdującej się w linku:

 Kolejnym krokiem jest założenie profilu przedsiębiorcy na stronie:

  • https://wws.ceidg.gov.pl/ (wybierz opcję w górnym prawym rogu „zaloguj”, a następnie „Załóż nowe konto przedsiębiorcy”)

Jeśli zarejestrowaliście Państwo swoje konto i posiadacie już profil zaufany – wystarczy zalogować się na stronie www.ceidg.gov.pl używając swojego profilu, a następnie przejść do czynności, którą chcecie wykonać.

 

W razie problemów technicznych – kontakt dla przedsiębiorców
Infolinia Centrum Pomocy (CEiDG): 801 055 088

Osoby przebywające w kwarantannie domowej, a także inne osoby znajdujące się w trudnej sytuacji psychologicznej w związku z zagrożeniem epidemiologicznym mogą skorzystać ze specjalistycznego poradnictwa psychologicznego prowadzonego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku. Psychologowie Centrum skontaktują się telefonicznie z każdą osobą zgłaszającą potrzebę wsparcia, najszybciej jak to będzie możliwe.
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem – 59 848 10 94 w godzinach pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku, tj. 7.30 – 15.30, a po godzinach pracy pod nr telefonu – 665 825 505. Zgłoszenie można również przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysyłając wiadomość podając swoje imię, nazwisko i nr telefonu, w tytule wpisując pomoc psychologiczna.

Wsparcie seniorów w związku z zagrożeniem epidemiologicznym
Osoby starsze, a także ich opiekunowie oraz osoby bliskie mogą skorzystać z poradnictwa telefonicznego SREBRNEGO TELEFONU prowadzonego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku pod numerem 512 079 526.

W ramach poradnictwa udziela się informacji:

  • o podstawowych zasadach ochrony przed koronawirusem;
  • o inicjatywach wsparcia dla seniorów realizowanych w gminach powiatu słupskiego tj. dowóz żywności, pomoc przy zakupach, itp;
  • istnieje również możliwość zgłoszenia chęci skorzystania ze wsparcia psychologicznego, wówczas psycholog Centrum kontaktuje się z seniorem w najszybszym możliwym czasie.

SREBRNY TELEFON funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

wtorek, 17 marzec 2020 09:52

Komunikat - dodatkowa skrzynka podawcza w UG Ustka.

Napisane przez

W celu ułatwienia kontaktów naszym interesantom z Urzędem informujemy,
że od dnia 17 marca 2020 roku w przedsionku głównego wejścia do UG Ustka (zamkniętego dla osób z zewnątrz) ustawiono skrzynkę podawczą,
do której możecie Państwo wrzucać kierowaną do nas korespondencję, z wyłączeniem spraw dotyczących dowodów osobistych i spraw meldunkowych oraz CEiDG, które mogą być załatwiane wyłącznie z wykorzystaniem skrzynki EPUAP.
    
Skrzynka opróżniana będzie każdego dnia o godzinach 11:15 i 15:15, a datą wpływu dokumentów będzie ich faktyczny dzień pozostawienia w skrzynce.

Nie musicie zatem korzystać z odpłatnych usług pocztowych w sytuacji, w której nie posiadacie Państwo możliwości przesyłania pism drogą elektroniczną.

Liczymy, że zaproponowane rozwiązanie przyspieszy załatwianie Państwa spraw przez naszych Pracowników i wyeliminuje konieczność wizyty u operatora pocztowego, gdzie możecie być Państwo narażeni na przebywanie w skupisku ludzi.

Zdajemy sobie sprawę, że terminy administracyjne w tym momencie nie są najważniejsze, niemniej jednak nie mamy żadnych przepisów adekwatnych do wprowadzonego stanu epidemicznego, które regulowałyby kwestie przesunięcia terminów np. płatności, uzupełniania
braków itp. Działamy na zasadach ogólnych, dlatego prosimy o składanie stosownych wniosków, zależnie od sytuacji w jakiej Państwo indywidualnie się znaleźliście.

Wójt Gminy Ustka
/-/ Anna Sobczuk-Jodłowska

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY USTKA

Wójt Gminy Ustka informuje, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkanek
i mieszkańców Gminy Ustka oraz pracowników

od dnia 16 marca 2020 roku do odwołania

Urząd Gminy Ustka

oraz

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

zostaje dla interesantów zamknięty.

 

Zamknięciu podlega również kasa Urzędu, dlatego wszelkie wpłaty prosimy dokonywać bezpośrednio na konto:

Bank Spółdzielczy w Ustce

69 9315 0004 0000 7054 2000 0010


Urząd od wskazanego powyżej terminu pracował będzie w systemie zamkniętym, na bieżąco realizując wszystkie sprawy do niego wpływające.

Wnioski w interesujących Państwa sprawach można składać z wykorzystaniem:

Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP pod adresami skrytek:

/4jbdfq7891/SkrytkaESP

/4jbdfq7891/ugustka

/4jbdfq7891/skrytka

faxu: +48 59 814 42 57

operatora usług pocztowych

Podkreślamy tym samym, że brak jest możliwości osobistego składania dokumentów!

Wszelkie pytania oraz wnioski o udzielenie informacji publicznej można składać
z wykorzystaniem adresów e – mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Pracownicy Urzędu dostępni są dla Państwa pod n/w numerami telefonów oraz adresami mailowymi:

Urząd Gminy Ustka:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 59 8146 044 – centrala Urzędu Gminy Ustka

+48 59 8152 400 – Biuro Obsługi Interesantów

+48 59 8152 401 – Sekretariat Urzędu Gminy Ustka

Referaty i wybrane samodzielne stanowiska Urzędu Gminy Ustka

Zastępca Skarbnika – referat finansowo – księgowy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 59 8152 411

Kierownik referatu ds. geodezji, ochrony środowiska i rolnictwa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 59 8152 430

Kierownik referatu ds. inwestycji gminnych i gospodarki komunalnej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 59 8152 454

Kierownik referatu organizacyjnego i spraw obywatelskich
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 59 8152 421

Kierownik referatu oświaty
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 59 8152 101

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+ 48 59 8147 197

Straż Gminna Gminy Ustka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 59 8152 462 – Straż Gminna Gminy Ustka

+48 518 530 580 – Patrol Straży Gminnej


Wizyta w Urzędzie będzie możliwa jedynie

z wybranymi osobami po ocenie faktycznego zagrożenia
w sprawach pilnych z zakresu pomocy społecznej
wyłącznie w wyznaczonym dniu i godzinie


po uprzednim umówieniu takiej wizyty telefonicznie pod numerami telefonów:

+59 8152 400 lub +59 8152 401 (Urząd Gminy) +59 8147 197 (GOPS)

Każda osoba, której wyznaczony zostanie termin wizyty, po przybyciu do Urzędu będzie musiała poddać się pomiarowi temperatury oraz zobowiązana zostanie do odpowiedzi na pytania dotyczące zagrożenia zarażenia wirusem SARS – CoV – 2, zwanej COVID – 19.

Osoby starsze i samotne wymagające pomocy, a nie mogące liczyć na pomoc rodziny, prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce pod numerem tel. +48 59 8147 197 w godzinach pracy Ośrodka, tj. od godz. 730 do 1530.

Przypominamy również o zapewnieniu pomocy i objęciu ochroną wszystkich samotnych seniorów przez miejscowych sołtysów i radnych.

Numery telefonów do Radnych i Sołtysów:

http://bip.ustka.ug.gov.pl/m,4076,lista-solectw-soltysow-i-rad-soleckich.html

ZARZĄDZENIE Nr 120.12.2020 WÓJTA GMINY USTKA z dnia 15 marca 2020 roku w sprawie ograniczeń w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Ustka oraz ustalenia zasad działania pracowników podczas zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniem wirusem SARS – CoV – 2

 

Strona 3 z 42

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Deklaracja dostępności

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…