Ogłoszenia (573)

czwartek, 12 lipiec 2018 07:41

XII Ogólnopolski Zjazd Maskotek

Napisane przez

XII Ogólnopolski Zjazd Maskotek

Gmina Ustka zaprasza na XII Ogólnopolski Zjazd Maskotek. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend (14-15 lipca) przy muszli koncertowej w Rowach. W programie przewidziano wiele atrakcji m.in: jarmark sztuki i rękodzieła, paradę maskotek ulicami Rowów, gry i zabawy oraz koncert zespołu One Moment. Serdecznie zapraszamy.

środa, 11 lipiec 2018 10:52

Bezpłatna komunikacja autobusowa

Napisane przez

W najbliższy czwartek, 12 lipca do 26 września 2018 roku przez miasto Ustka uruchomiona została komunikacja miejska. Na trasy nr 1 i 2 wyjadą dwa autobusy PKS Slupsk kursujące od godziny 6.00. Ulotki z rozkładem jazdy dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminy Ustka, Centrum Informacji Turystycznej, Domu Kultury, Bibliotece oraz przychodniach lekarskich. Gmina Ustka rozszerzyła ww trasy o miejscowość Przewłoka.

Komunikacja jest bezpłatna dla:

  • mieszkańców gminy Ustka – dokumentem potwierdzającym uprawnienie jest dowód osobisty z wpisanym adresem zameldowania lub bilet wydawany w Biurze Ewidencji Ludności Urzędu Gminy Ustka (pok. 5) Bilety wydawane będą w godzinach pracy urzędów osobom, które są zameldowane w gminie Ustka, ale posiadają nowe dowody osobiste. W przypadku dzieci wystarczy oświadczenie ustne rodzica posiadającego uprawnienie lub legitymacja szkolna,
  • osób niepełnosprawnych – dokumentem potwierdzającym uprawnienia jest legitymacja/zaświadczenie,
  • turystów uiszczających opłatę uzdrowiskową – dokumentem potwierdzającym uprawnienia jest dowód opłaty wraz z dowodem osobistym.

Dla pozostałych pasażerów koszt biletu wynosi: 2 zł.

Linia nr 1: ul. Kolorowa - ul. Chopina - ul. Kolorowa
Linia nr 2: Lędowo, ul. Komandorska (kościół) - ul. Dunina* -Lędowo, ul. Komandorska (kościół) *Z ulicy Dunina w Ustce trzy kursy w ciągu dnia dojeżdżają także do Przewłoki.

W Przewłoce trasą: ul. Ustecka – ul. Morska – ul. Armii Krajowej – ul. Grunwaldzka,
przystanki autobusowe  zostały zlokalizowane w miejscu przystanków już funkcjonujących oraz dwa dodatkowe w ciągu ul. Armii Krajowej, oznakowane znakiem D-15.

W Lędowie  - dodatkowo na wysokości parkingu przy Kościele dla wysiadających i Przychodni  Lekarskiej dla wsiadających. Zakup przystanków autobusowych w Lędowie – w trakcie realizacji przez Gminę Ustka. Obecnie wszędzie zamontowano znaki przystankowe D-15.

Przypomnijmy, że uruchomienie komunikacji ma charakter pilotażowy - jako zadanie wspólne dla miasta i gminy Ustka. Jeżeli system spełni nasze oczekiwania, będziemy analizować możliwości jego dalszego funkcjonowania. Zachęcamy mieszkańców i przebywających turystów do korzystania z komunikacji miejskiej.

W załączeniu rozkład jazdy.

 

Wójt Gminy Ustka zaprasza na XXIII Ogólnopolski Rajd Rowerowy "Szlakiem Zwiniętych Torów". Rajd odbędzie się 7 lipca 2018 r. (sobota). Zapisy od godz. 9:00 przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego na ul. Armii Krajowej w Przewłoce. Start godz. 11:00. Dla uczestników zaplanowano liczne gry i zabawy sportowe z nagrodami. Serdecznie zapraszamy.

czwartek, 28 czerwiec 2018 07:21

Transmisja obrad sesji Rady Gminy Ustka

Napisane przez

W dniu 28 czerwca Sesja Rady Gminy Ustka będzie transmitowana w internecie na kanale Youtube Gminy Ustka.
Zapraszamy do śledzenia transmisji pod tym adresem:
https://www.youtube.com/channel/UCuuap0DbYiw-HD5qz3XDcTQ
już od godz. 10.00.

czwartek, 21 czerwiec 2018 10:05

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Napisane przez

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. Rodzicu, już nie musisz spieszyć się do urzędu. Wszystko czego potrzebujesz to Profil Zaufany i kilka minut.
Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z nowym członkiem rodziny.
Zdążysz w trakcie drzemki

środa, 20 czerwiec 2018 15:59

MegaLandia Przewłoka

Napisane przez

MegaLandia to Park Rozrywki dla małych i dużych, znajdujący się w przylegającej do Ustki, Przewłoce, park znajduje się tuż obok siedziby Słowińskiej Grupy Rybackiej. Czym się wyróżnia? Po pierwsze pomysłem na stworzenia miejsca, w którym dziecko i rodzic mogą się poczuć podobnie – jak maluchy….
W parku zgromadzono bowiem różne przedmioty w rozmiarze XXL, przy których można zrobić sobie zdjęcie lub wejść na nie, a nawet do ich środka. I tak na samym wstępie wita nas dwumetrowy, pluszowy miś o imieniu MegaTuliś, ogromna suszarka, niedaleko jest muszla toaletowa XXL, z możliwością wejścia do muszli, następnie wielki trampek, ogromne „pranie”, czyli odzież na lince, którą można zdjąć i przymierzyć, są też grzyby, pod którymi można się schować. Jest też duża miotła czarownicy i kapelusz – idealne do pozowania i wiele innych mega atrakcji w rozmiarze XXL.
W parku znajdziemy również plac z różnymi grami wykonanymi z drewna – od popularnych piłkarzyków, po układanki, mega domino, a kończąc na dwóch drewnianych słupach, między którymi znajduje się guma do skakania. Jest też gra w klasy (świetny pomysł na powrót do przeszłości dla rodziców i dziadków) a także bardzo ciekawa atrakcja – labirynt dla dzieci, który zachęca do kilkukrotnego przejścia. Na terenie parku znajdują się też dmuchane zabawki, na których dzieciaki mogą skakać do woli bez limitu czasu. Park cały czas się rozwija, więc może was zaskoczyć nowymi atrakcjami.
Uroczyste otwarcie w sobotę 23 czerwca o godzinie 11:00.

środa, 20 czerwiec 2018 10:25

Susza rolnicza

Napisane przez

W związku z ogłoszonym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach komunikatem dotyczącym wystąpienia w okresie od 11 kwietnia 2018 roku do 10 czerwca 2018 roku suszy rolniczej na obszarze Polski oraz wnioskami producentów rolnych z terenu Gminy Ustka o wystąpienie do Wojewody Pomorskiego  o powołanie Komisji ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, spowodowanych przez suszę Wójt Gminy Ustka informuje, iż w terminie do dnia 06 lipca 2018 r. pozostali rolnicy z terenu Gminy Ustka mogą składać do  Urzędu Gminy w Ustce ul. Dunina 24, Biuro Obsługi Interesanta wnioski o powołanie w/w Komisji i oszacowanie strat w gospodarstwach rolnych, spowodowanych suszą. Druki wniosków dostępne są w Biurze Obsługi Interesanta lub w pokoju nr 6 tut. Urzędu. Dodatkowe informacje, można uzyskać w pokoju nr 6 tut. Urzędu Gminy Ustka lub pod nr tel. 59 815 24 32.

Wniosek o oszacowanie szkód powstałych w związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska

Oświadczenie

czwartek, 14 czerwiec 2018 08:17

Pociąg „Słoneczny” - już od 23 czerwca.

Napisane przez

W tegoroczne wakacje już po raz czternasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 23 czerwca – 2 września w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie sloneczny.mazowieckie.com.pl.

Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx. Podróż jest szybka i komfortowa. Z Warszawy do Trójmiasta „Słoneczny” dojeżdża w niespełna 3 godziny, do Ustki w zaledwie 5 h 21 min. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Na pokładzie dostępny jest również catering. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma obsługa pociągu.

Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” są do nabycia w bardzo atrakcyjnych cenach, ponadto w cenie biletu podróżny może zabrać rower lub psa. Zakupu biletów można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem strony sloneczny.mazowieckie.com.pl., w aplikacji skycash, w biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu.

Wakacyjnemu połączeniu stolicy z wybrzeżem towarzyszy akcja promocyjna „Słoneczny wysyp rabatowy”, dzięki której osoby podróżujące pociągiem „Słoneczny” mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek w interesujących miejscach nad morzem.

W terminie od 6 czerwca do 15 lipca 2018 r. na terenie województwa pomorskiego zostanie przeprowadzone badanie pilotażowe: Rozpoznawanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych i optycznych uzyskanych z satelit Sentinel l i Sentinel 2.

Badanie polegać będzie na rozpoznaniu przez pracowników Urzędu Statystycznego w Gdańsku upraw i ich opisie (łącznie z wykonywaniem zdjęć) na wybranych działkach.

W celu prawidłowego wykonania zdjęć konieczne będzie wejście pracownika na teren działki, na odległość około 30 m od granicy.

Rozpoznanie upraw na podstawie zobrazowań satelitarnych (pozyskanych z Centrum Badań Kosmicznych PAN) i porównanie ich z opisem wykonanym w terenie przez pracowników Urzędu Statystycznego, jest niezbędne dla właściwej interpretacji danych satelitarnych w celu określenia powierzchni wybranych upraw.

Osobą do kontaktu w powyższej sprawie jest pani Alicja Smoleń, tel. 58 76 83 163, komórkowy 695 254 089, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

SGR

Zarząd Słowińskiej Grupy Rybackiej zaprasza członków lokalnych społeczności gmin: Kępice, Kobylnica, Miasto Ustka, Smołdzino, Słupsk, Ustka do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju Słowińskiej Grupy Rybackiej na lata 2014-2020.

Lokalna Strategia Rozwoju (LSR) to dokument, którego celem jest określenie warunków rozwoju obszaru ww. samorządów w sferze społecznej i gospodarczej m.in. poprzez dystrybucję środków na przedsięwzięcia realizowane przez jego mieszkańców, działające na jego terenie jednostki publiczne, organizacje pozarządowe oraz podmioty gospodarcze.

1. Przedmiot konsultacji:
Przedmiotem konsultacji jest zmiana w treści Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 dotycząca zamiany działania - happening „Żywa tablica” na innowacyjną platformę internetową do komunikowania się z mieszkańcami umożliwiającą prowadzenie badań.

Uzasadnienie proponowanych zmian znajduje się w załączeniu do ogłoszenia.

2. Termin konsultacji: od 01 czerwca 2018r. do 08 czerwca 2018r.

3. Zasięg konsultacji: konsultacje obejmują wszystkich mieszkańców i podmioty z gmin: Kępice, Kobylnica, Miasto Ustka, Smołdzino, Słupsk, Ustka.

4. Forma konsultacji:

Konsultacje prowadzone są w formie:
a. e-konsultacji,
b. ankietowania.


Uwagi można składać:

a. w formie papierowej osobiście w siedzibie Słowińskiej Grupy Rybackiej przy ul. Usteckiej 8 w Przewłoce od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej poprzez przesłanie formularza na wskazany wyżej adres,
b. w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
c. wypełniając ankietę elektroniczną, do której odnośnik znajduje się na stronie internetowej Słowińskiej Grupy Rybackiej: www.sgr.org.pl w zakładce „Aktualności.”


5. Wyniki konsultacji

Niezwłocznie po zakończeniu konsultacji Zarząd Słowińskiej Grupy Rybackiej sporządzi raport obejmujący ich wyniki, który zostanie umieszczony na stronie internetowej Słowińskiej Grupy Rybackiej: www.sgr.org.pl. Przyjęcie wyników konsultacji należy do kompetencji Walnego Zebrania Członków Słowińskiej Grupy Rybackiej, które podejmie w tym zakresie stosowną uchwałę.


6. Załączniki:

a. Załącznik nr 1 - uzasadnienie proponowanych zmian w treści Lokalnej Strategii Rozwoju,
b. Załącznik nr 2 – rozdział Lokalnej Strategii Rozwoju z naniesionymi zmianami,
c. Załącznik nr 3 – wyciąg ze Sprawozdania z realizacji LSR SGR,
d. Załącznik nr 4 - formularz ankietowy, za pomocą którego należy składać uwagi w ramach konsultacji.

Strona 12 z 41

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Deklaracja dostępności

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 7.30 do 15.30;
2. środa: od godz. 7.30 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 7.30 do godz. 14.00.
Przyjęcia interesantów w godzinach:
1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
2. środa: od godz. 9.00 do godz. 17.00;
3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w środy od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna w godzinach:

  1. poniedziałek, wtorek, czwartek: od godz. 9.00 do 14.00;
  2. środa: od godz. 9.00 do godz. 16.00;
  3. piątek: od godz. 9.00 do godz. 13.00.

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…