Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 wrzesień 2019 14:37

Relacja z IX Sesji Rady Gminy Ustka z dnia 30 sierpnia 2019 roku.

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 30 sierpnia odbyła się IX Sesja Rady Gminy Ustka, na której w pierwszej kolejności podziękowano za dotychczasową współpracę Pani Marii Siudek Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Zaleskich w związku z przejściem na emeryturę.

W dalszej części obrad Rada Gminy podjęła uchwały z zakresu spraw planistycznych, tj. przystąpienia do sporządzenia MPZP dla obszaru obejmującego obręb geodezyjny Pęplino, gmina Ustka oraz zmiany MPZP dla części obszaru położonego w obrębie geodezyjnym Przewłoka – Osiedle gmina Ustka,

Radni podjęli uchwały z zakresu spraw finansowych w następujących sprawach : udzielenia dotacji dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Ustka, udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Słupskiemu na organizowanie publicznego transportu zbiorowego, zawarcia umowy partnerskiej w celu wspólnej realizacji inwestycji pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1112G Ustka – Objazda etap 2”, zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Ustka na lata 2019 – 2025 i zmian w budżecie gminy Ustka na 2019 rok.

Rada Gminy podjęła uchwały w sprawie regulaminów : utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ustka oraz korzystania z gminnych wiat piknikowych zlokalizowanych na terenie Gminy Ustka.

Radni rozpatrzyli skargi na działalność Wójta Gminy Ustka z dnia 30 lipca 2019 roku i 29 lipca 2019 roku oraz zlecili Komisji Rewizyjnej dokonanie kontroli w sprawie rozpatrzenia skarg na działalność Sołtysów oraz rozpatrzenia informacji o ujawnionych okolicznościach wskazujących naruszenie dyscypliny finansów publicznych w Urzędzie Gminy Ustka.

Rada Gminy upoważnienia Wójta Gminy Ustka do podpisania umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Ustka a Gminą i Miastem Dobczyce oraz przyjęła informację o zaawansowaniu inwestycji zaplanowanych w budżecie na 2019 rok.

Czytany 769 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 wrzesień 2019 14:54
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…