ds. księgowości d/s wymiaru podatku

Drukuj

 


Katarzyna Turska, Katarzyna Maroszek
pokój nr 8
tel. (59) 815-24-15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Do zadań  stanowisk d/s wymiaru podatku należy w szczególności:

 1. Wymiar podatku rolnego, podatku od nieruchomości i leśnego od gospodarki indywidualnej.
 2. Analiza i kontrola podatku rolnego , leśnego i podatku od nieruchomości od osób prawnych.
 3. Wymiar podatku od nieruchomości od działalności gospodarczej, dokonywanie kontroli nieruchomości związanych z działalnością gospodarczą.
 4. Zbieranie materiałów informacyjnych niezbędnych przy wymiarze podatku i opłat oraz właściwego ich stosowania.
 5. Wystawianie nakazów płatniczych na wymierzone zobowiązania.
 6. Zakładanie i prowadzenie ewidencji wymiarowej.
 7. Przyjmowanie i opiniowanie odwołań od wymiaru oraz podań o ulgi, jak również przygotowanie decyzji w tym zakresie.
 8. Rozpatrywanie wniosków o ulgi inwestycyjne, ulgi z tytułu nabycia gruntów osób prawnych i osób fizycznych - przygotowanie decyzji w tym zakresie.
 9. Przygotowywanie decyzji w przedmiocie rozkładania na raty, odroczenie terminu płatności zobowiązania pieniężnego, umorzenie należności podatkowych w ramach uprawnień.
 10. Opracowanie sprawozdań o wymiarze zobowiązań pieniężnych dla osób prawnych i osób fizycznych oraz o udzielonej pomocy publicznej i pomocy de minimis
 11. Wydawanie zaświadczeń dotyczących wielkości gospodarstwa dla osób fizycznych i prawnych.
 12. Przygotowywanie uchwał podatkowych w zakresie podatku rolnego i podatku od nieruchomości oraz uchwały w sprawie opłaty od posiadania psów
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details… examle.com