Recytacje maluchów w Szkole Podstawowej w Zaleskich

Maluchy recytująSzkoła Podstawowa w Zaleskich po raz ósmy  gościła najlepszych recytatorów z Miasta i Gminy Ustka. W dniu 13 marca 2015r. odbył się Miejsko – Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III pt. „Maluchy recytują”.
Głównym celem  konkursu jest popularyzacja poezji wśród dzieci, jak też kultywowanie  tradycji sięgania po wiersze polskich poetów. Konkurs staje się okazją do  integrowania środowisk szkolnych Miasta i Gminy Ustka, a także służy wymianie doświadczeń pedagogicznych.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 22 uczestników z okolicznych szkół podstawowych: w Charnowie, Objeździe, Zaleskich oraz SP nr 2 w Ustce. Oprócz recytatorów i opiekunów, na konkurs licznie przybyli zaproszeni goście.
Występy uczniowskie  oceniało profesjonalne jury w składzie: Urszula Mroczek, Bernarda Lachowska i Janina Trawczyńska–Karp. Uczniowie oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych.  W klasie I zwycięstwo wywalczył Patryk Pacholak ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich, w klasie drugiej – Radomir Sokołowski również ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich, natomiast w kategorii klas trzecich zwyciężyła Kinga Jutrzenka-Trzebiatowska ze Szkoły Podstawowej w Charnowie.
{ytpopup type="image" content="images/phocagallery/zaleskie_maluchy/image002.jpg" width="400" height="300" title="Maluchy recytują"}Maluchy recytują
Maluchy recytują{/ytpopup}{ytpopup type="image" content="images/phocagallery/zaleskie_maluchy/image003.jpg" width="400" height="300" title="Maluchy recytują"}Maluchy recytują
Maluchy recytują{/ytpopup}{ytpopup type="image" content="images/phocagallery/zaleskie_maluchy/image004.jpg" width="400" height="300" title="Maluchy recytują"}Maluchy recytują
Maluchy recytują{/ytpopup}
Po niezwykle ciekawych prezentacjach uczniowskich wszyscy recytatorzy wraz z opiekunami udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej w Zaleskich. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Uroczystość prowadziła i umilała swoim śpiewem Roksana Garbolińska – uczennica klasy III  Szkoły Podstawowej w Zaleskich. Imprezę przygotowały i przeprowadziły nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej tutejszej szkoły, panie:  Jolanta Adamska, Ewa Kiernicka i Mariola Wólczyńska. Wzorowa organizacja konkursu oraz wysoki poziom recytatorski uczestników sprawiły, iż wszyscy bawili się bardzo dobrze.
{ytpopup type="image" content="images/phocagallery/zaleskie_maluchy/image005.jpg" width="400" height="300" title="Maluchy recytują"}Maluchy recytują
Maluchy recytują{/ytpopup}{ytpopup type="image" content="images/phocagallery/zaleskie_maluchy/image006.jpg" width="400" height="300" title="Maluchy recytują"}Maluchy recytują
Maluchy recytują
{/ytpopup}
Tego dnia konkursowi recytatorskiemu towarzyszył konkurs plastyczny pt. „Malowane wierszem”. W kategorii klas pierwszych zwycięstwo odniosła Maja Andrearczyk (SP 2 Ustka).  Z klas drugich najlepszym okazał się  Aleksander Zawierucha (SP w Zaleskich), natomiast w kategorii klas trzecich zwyciężyła Julia Suchecka (SP w Zaleskich). Prace plastyczne oceniała komisja w składzie: Dorota Paściak i Urszula Mroczek z Domu Kultury w Ustce. Podczas prezentacji wierszy można było podziwiać wystawę konkursowych prac plastycznych do poezji Joanny Papuzińskiej.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Zaleskich już dziś zapraszają wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu, który planowany jest … za rok.