Ochrona różnorodności biologicznej na terenie powiatu słupskiego

YOUFFE: - YOUng Friends For Europe w ramach Programu Europa dla Obywateli, we współpracy z Partnerami z zagranicy

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w gminie Ustka

Zdrowi, aktywni, konstuktywni

Ogłoszenia (445)

Słowińska Grupa Rybacka z siedzibą w Przewłoce przy ul. Usteckiej 8, 76-270 Ustka ogłasza konkurs na zaprojektowanie logo wraz z hasłem promocyjnym dla produktu turystycznego STARA OSADA RYBACKA W USTCE. Do wygrania nawet 2500 złotych. Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 13 listopada. Szczegóły poniżej.

środa, 07 listopad 2018 11:55

Zbiórka krwi dla Józia

Napisane przez

Zbiórka krwi dla Józia

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku zaprasza na zbiórkę krwi dla Józia w dniu 10 listopada 2018 roku. Józio potrzebuje krwi A RH+, można oddawać każdą krew z dopiskiem dla Józia.

środa, 07 listopad 2018 08:04

Zmiana organizacji ruchu

Napisane przez

Zawiadomienie z dnia 14 listopada o terminie wprowadzenia zmiany organizacji ruchu.


Firma Polbud-Pomorze informuje, że w związku z realizacją zadania pn. "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku od granicy województwa do m. Ustka" dnia 07.11.2018 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem pt. Roboty na odcinku km 9+400 do km 9+900 w miejscowości Wodnica na czas prowadzenia robot drogowych w pasie drogi wojewódzkiej na terenie województwa pomorskiego.

Roboty będą prowadzone na odcinku od km 9+400 do km 9+900 - prowadzenie ruchu wahadłowo.


Firma Polbud-Pomorze informuje, że w związku z realizacją zadania pn. "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku od granicy województwa do m. Ustka" dnia 06.11.2018 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem pt. budowa ronda – skrzyżowanie ul. Darłowskiej z ul. Kwiatową i ul. Narutowicza na czas prowadzenia robot drogowych w pasie drogi wojewódzkiej na terenie województwa pomorskiego.
Roboty będą prowadzone na odcinku od km 10+900 – 11+000 SL

Oznakowanie robót wg rysunku nr 1 – etap I zamknięcie ul. Kwiatowej i ul. Narutowicza - prowadzenie ruchu wahadłowo.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane w dniu 15 listopada 2018 r. obejmujące możliwości wsparcia osób do 29 roku życia, ze środków Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

W programie spotkania m.in.:

 • Wsparcie dla osób młodych - wprowadzenie​.
 • Fundusze Europejskie na aktywizację zawodową osób młodych (w tym osób niepełnosprawnych) – staże, kursy, szkolenia – Omówione zostaną możliwości skorzystania z szerokiej oferty staży, szkoleń i kursów. Uczestnik spotkania uzyska informacje o bezpłatnych kursach i szkoleniach, a także o płatnych stażach doskonalących umiejętności zawodowe.
 • PROGRAMATOR – zostań programistą dzięki Funduszom Europejskim – Specjaliści ds. Funduszy Europejskich przedstawią projekt, który umożliwia podjęcie pracy w charakterze programisty.
 • Własna firma – dotacje na otwarcie działalności gospodarczej - Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku przedstawi projekt oraz warunki pozyskania dotacji na założenie działalności gospodarczej.
 • Wsparcie zwrotne na start lub rozwój firmy – Przedstawimy ofertę wsparcia zwrotnego jako alternatywę dla dotacji na założenie działalności gospodarczej oraz ofertę wsparcia w rozwoju już istniejącej firmy.
 • Źródła informacji o Funduszach Europejskich - Odpowiemy na pytania i pomożemy dobrać odpowiednie wsparcie.

Miejsce i termin spotkania:
Spotkanie odbędzie się w czwartek 15 listopada 2018 r. w siedzibie Słupskiego Inkubatora Technologicznego, ul. Portowa 13B, w godz. 10:00 – 12:20 (sala konferencyjna, I piętro).​

Zgłoszenia:
Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie do dnia 14 listopada 2018 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem: 59 714 18 44 lub 59 714 18 45. Otrzymanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników spotkania.

Program oraz formularz zgłoszeniowy na spotkanie dostępne na stronie:
https://pomorskiewunii.pomorskie.eu/-/spotkanie-informacyjne-w-slupsku-perspektywa-2014-2020-wsparcie-dla-osob-mlodych-wsparcie-osob-do-29-roku-zycia-​
 
Kontakt:
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku, tel.: (59) 714 18 44 lub (59) 714 18 45

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.

czwartek, 25 październik 2018 08:25

UWAGA! Odbiór Wielkogabarytów!

Napisane przez

Informujemy, że w dniach 05-09 listopada 2018 roku w miejscowościach: Zaleskie, Zabłocie, Możdżanowo, Starkowo, Golęcino, Krężołki, Duninowo i Pęplino odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych. Prosimy o wystawienie w dniu 05 listopada do godziny 8:00 przed swoją posesję tylko odpadów typu: meble, meble tapicerowane, materace do łóżek, dywany, wykładziny dywanowe, okna i drzwi.

NIE WOLNO WYSTAWIAĆ: opon, plastikowych mebli ogrodowych, elementów wyposażenia łazienek i innych, niewymienionych wyżej – od 01 listopada 2018 roku można je oddać na PSZOK, znajdujący się w m. Wodnica 70.

Zaznaczamy, że za wystawione odpady inne niż wymienione zostaną pozostawione przed posesją – odpowiada właściciel posesji. Właścicielowi, który nie zastosuje się do powyższego i doprowadzi do zanieczyszczenia przestrzeni publicznej, grozi kara grzywny w wys. do 500 zł.

Prosimy nie wystawiać również elektrosprzętu.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane w dniu 24 października 2018 r. poświęcone możliwościom pozyskania wsparcia przez osoby powyżej 30 roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem osób 50+, ze środków Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

W programie spotkania m.in.:

 • Fundusze Europejskie dla osób 50+. Wprowadzenie: 5 kroków jak skorzystać z dofinansowania, formy wsparcia, najważniejsze pojęcia, kryteria dostępu.
 • Aktualne i planowane wsparcie dla osób 50+ – Omówione zostaną możliwości samozatrudnienia oraz podnoszenia kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Uczestnik spotkania dowie się jak skorzystać z bezpłatnych kursów językowych, komputerowych lub doskonalących umiejętności zawodowe. Specjaliści ds. Funduszy Europejskich ws​każą także jak pozyskać dotację na założenie własnej działalności gospodarczej.   
 • Instrumenty zwrotne – Przedstawimy ofertę wsparcia zwrotnego jako alternatywę dla dotacji na założenie działalności gospodarczej i kształcenie.
 • Usługi społeczne dla mieszkańców Słupska – Przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku omówi założenia realizowanych projektów, skierowanych do mieszkańców Słupska.
 • Dni Ubezpieczonego w ZUS – Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Słupsku powiedzą o prawach i obowiązkach ubezpieczonych. Będzie to także doskonała okazja do indywidualnej porady dotyczącej kwestii ubezpieczeń społecznych.
 • Aktywny senior – Poinformujemy na jakie wsparcie może liczyć osoba 60+.

Źródła informacji o Funduszach Europejskich

poniedziałek, 15 październik 2018 12:54

Terenowa Gra Miejska

Napisane przez

Terenowa Gra Miejska, zorganizowana przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej we współpracy z Usteckim Stowarzyszeniem Miłośników Historii "Orzeł", Urzędem Miasta w Ustce oraz Bunkrami Bluchera w ramach uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Gra polegać będzie na rozwiązywaniu zadań - rebusów, tematycznie związanych z historią polskich dążeń niepodległościowych, oraz odnajdywaniu miejsc określonych w tych zadaniach i wyszukiwania zawartych w nich informacji. Każde poprawnie rozwiązane zadanie skutkować będzie pozyskaniem elementu hasła. Wygrają ci, którzy najszybciej dostarczą pełne hasło na metę. W przypadku, gdy nikomu się to nie uda, decydować będzie liczba prawidłowo wykonanych zadań i kolejność zdania karty z rozwiązaniem na mecie.

Uwaga: w grze mogą pojawić się fałszywi agenci, zwodzący graczy na manowce.

W grze można będzie uczestniczyć indywidualnie lub grupowo (wówczas grupa dzieli się nagrodą). Główna nagroda rzeczowa będzie miała wartość 1000 zł. Zapraszamy zwłaszcza młodzież szkolną, najlepiej wraz z nauczycielami, harcerzy i rodziny z dziećmi oraz turystów. Liczba kart ograniczona! Będziemy wydawać je 20 października od godz. 10.00 w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Gen. Zaruskiego 1a w Ustce. Start o godz. 11.00, a o godz. 13.00 koniec rozgrywki. Około godz. 13.30 ogłoszenie wyników.

poniedziałek, 15 październik 2018 08:37

Słowińska Grupa Rybacka zaprasza na szkolenia

Napisane przez

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA JEDNOSTEK PUBLICZNYCH I ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH
W związku z planowanym ogłoszeniem naboru wniosków o dofinansowanie Słowińska Grupa Rybacka zaprasza jednostki sektora publicznego oraz organizacje pozarządowe na spotkanie informacyjne dotyczące planowanego konkursu.
Podczas spotkania omówione zostaną ogólne warunki związane z dofinansowaniem oraz zasady wsparcia projektów w ramach zadania: „Tworzenie, rozwój i wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej historycznie lub terytorialnie związanych z działalnością rybacką”.

Spotkania odbędą się:

 • 23 października 2018r. o godzinie 12:30 w Urzędzie Gminy Słupsk, przy ul. Sportowej 34 w Słupsku.
 • 25 października 2018r. o godzinie 12:30 w Urzędzie Miasta Ustka, przy ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 3 w Ustce.

W celu usprawnienia organizacji spotkań, prosimy o wcześniejszą informację o chęci uczestnictwa w spotkaniu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


SPOTKANIA INFORMACYJNE DLA JEDNOSTEK PUBLICZNYCH ORAZ ORGANIZACJI SAMORZĄDOWYCH
W związku z planowanym ogłoszeniem naboru wniosków o dofinansowanie Słowińska Grupa Rybacka zaprasza jednostki sektora publicznego oraz organizacje samorządowe na spotkania informacyjne dotyczące planowanego naboru.
Podczas spotkań omówione zostaną ogólne warunki związane z dofinansowaniem oraz zasady wsparcia projektów w ramach zadania: „Promowanie i zachowanie rybackiego charakteru obszaru” polegającego na tworzeniu gier, zabaw i innych innowacyjnych produktów edukacyjnych związanych z rybołówstwem, rybactwem śródlądowym, akwakulturą i sektorem okołorybackim a także edukacji morskiej i żeglarskiej.

Spotkania odbędą się:

 • 23 października 2018r. o godzinie 10:00 w Urzędzie Gminy Słupsk, przy ul. Sportowej 34 w Słupsku,
 • 25 października 2018r. o godzinie 10:00 w Urzędzie Miasta Ustka, przy ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 3 w Ustce.

W celu usprawnienia organizacji spotkań, prosimy o wcześniejszą informację o chęci uczestnictwa w spotkaniu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

poniedziałek, 08 październik 2018 07:56

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu!

Napisane przez

Komunikat z dnia 10 października 2018 roku:

Rozbiórka chodnika wzdłuż ul. Darłowskiej na odcinku od ul. Wilczej (bez przystanku) do Straży Pożarnej.

Wprowadzone zostanie przejście drugą stroną ulicy tzn. po stronie Aptek.

Komunikat z dnia 5 października 2018 roku:

- Polbud-Pomorze informuje, że w ciągu DW203 od skrzyżowania do Morpolu na długości ok 800 m w stronę Ustki będą prowadzone roboty drogowe. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania. Prosimy o zachowanie ostrożności i zastosowanie się do znaków.

środa, 03 październik 2018 09:14

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza

Napisane przez

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu zaprasza na  52 Targi Ogrodnicze Jesień 2018, które odbędą się w dniach 6--7 października 2018 roku.
Program targów [pdf].

Dodatkowo w dniu 17 października Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, oddział w Słupsku, al. 3 maja 44, organizuje seminarium tematyczne połączone z wyjazdem studyjnym (początek o godz. 10:00)
Program Seminarium [pdf].

Strona 1 z 32

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do godz. 15:30
godziny przyjęć interesantów przez pracowników merytorycznych na stanowiskach pracy: 9.00 - 14.00.
Po godzinie 14.00 możliwe będzie załatwienie sprawy na BOI, bez udziału pracownika merytorycznego.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w poniedziałek od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna:
od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do godz. 14:00

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/678 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…