Infomaty

Infomat zainstalowany przy Urzędzie Gminy Ustka Przy Urzędzie Gminy Ustka oraz Centrum Informacji Turystycznej w Rowach  zainstalowano infomaty w ramach projektu Samorządu Województwa Pomorskiego Pt. "Zintegrowany Systemu Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. W całym województwie powstanie sieć 245 tego typu urządzeń.

Do głównych celów projektu należy zaliczyć możliwość dostarczenia informacji w miejscach pulicznych o wszelakich wydarzeniach kulturalnych, odbywających się nie tylko w najbliższej okolicy, ale również w całym województwie pomorskim. Dzięki przyjaźnie zaprojektowanemu interfejsowi możemy otrzymać dane n/t ścieżek rowerowych, szklakach turystycznych, miejscach kultury.. Znaleźć najbliższe muzeum, sprawdzić rozkład jazdy środków komunikacji czy repertuar kin lub teatrów . Odbyć wirtualną wycieczkę po wybranych miejscach.

Infomaty  to w rzeczywistości zaawansowane i precyzyjne urządzenie multimedialne, o wielkoformatowych  ekranach dotykowych -46”. Dedykowane rozwiązania pozwolą w łatwy i intuicyjny sposób korzystać z zasobów systemu prezentujące w sposób nowoczesny, informacje w przestrzeni publicznej. Dodatkowo tworzone jest środowisko informatyczne bazujące na bardzo dokładnych danych geograficznych, które prezentowane z poziomu dotykowego systemu mapowego  zapewnią łatwy dostęp do informacji o danym miejscu.