Aktualności

Post by Super User
- Jul 17, 2015
Wszystkich serdecznie zapraszamy na IX Ogólnopolski Zjazd Maskotek, który odbędzie się w Rowach w ...

Ogłoszenia

Post by grzegorz
- Jul 29, 2015
- 0
Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe "USTKA"zaprasza w niedzielę 2 sierpnia 2015 r. na:XXI WIELKI OGÓLNOPOLSKI RAJD ROWEROWY "SZLAKIEM ZWINIĘTYCH ...
Post by grzegorz
- Jul 29, 2015
- 0
Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej "Szprycha" w Słupsku zaprasza na V rajd rowerowy Go To Hel ze SzprychąPartnerzy: Miasto Słupsk, Gmina Kobylnica, ...
Post by Super User
- Jun 19, 2015
- 0
Na podstawie § 5 ust. 3 Uchwały Nr XXII.259.2012 Rady Gminy Ustka z dnia 26 października 2012 roku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania ...
Post by Super User
- Jun 19, 2015
- 0
W Twoim miejscu pracy poprawiono bezpieczeństwo pracy i ergonomię? Weź udział w 43. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy. ...
Post by Super User
- Jun 18, 2015
- 0
Zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach Mowy nienawiści tym razem nt. Praw człowieka, które poprowadzi dr Laura Koba - ekspertka w dziedzinie ...
 • Różne
 • Gospodarka odpadami
 • Piszą o Nas
 • Konsultacje
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM IMPREZYgodz 9:00 - 11:00 przyjmowanie zgłoszeń uczestników rajdu oraz wydawanie kart uczestnictwa -
Trasa rowerowa "SZLAKIEM ZWINIĘTYCH TORÓW". TURYSTO - ROWERZYSTO !     Gospodarze gminy Ustka
1.PARKI NARODOWE. Słowiński Park Narodowy działalność zainaugurował dnia 1 stycznia 1967 roku na mocy Rozporządzenia
Gmina Ustka utworzona została jako samodzielna jednostka administracyjna dnia 1 lipca 1976 roku. Położona jest na
 • 1
 • 2

Komunikaty

 • Ogólna informacja o kasach fiskalnych. Jul 23, 2015

  Co należy zrogić aby zgłosić kasę fiskalną?
  Zgłoszenie kasy należy złożyć bądź przesłać w terminie 7 dni od dnia fiskalizacji. Jeżeli złożone dokumenty są poprawne Naczelnik Urzędu Skarbowego nadaje numer ewidencyjny kasie rejestrującej, który należy umieścić na obudowie kasy w sposób trwały.

  Na czym polega fiskalizacja kasy:
  Fiskalizacja jest jednorazową i nieodwracalną czynnością, która inicjuje pracę modułu fiskalnego kasy z pamięcią fiskalną kasy. Fiskalizacja aktywuje rozpoczęcie pracy kasy rejestrującej, z uwzględnieniem wprowadzonych do jej pamięci w sposób trwały odpowiednich danych. Fiskalizacji dokonuje uprawniony pracownik serwisu na wniosek użytkownika kasy.

  Podatniku masz prawo do ulgi
  Ulga z tytułu zakupu kasy rejestrującej stanowi 90 % jej ceny zakupu (kwoty netto), nie więcej niż 700 zł.

   Warunkiem skorzystania z ulgi jest:
  • posiadanie dowodu zapłaty całej należności na zakupioną kasę:
  • rozpoczęcie sprzedaży nie później niż w obowiązującym terminie;
  • złożenie przez podatnika pisemnego zgłoszenia o liczbie i miejscu używania kas przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania.
  • Odliczanie może być dokonane w deklaracji VAT, a w przypadku pozostałych podatników zwrot kwoty dokonywany jest na wniosek podatnika składany do właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego.

  Zwrot ulgi
  Ulgę należy zwrócić do Naczelnika Urzędu Skarbowego, jeżeli w okresie 3 lat od dnia rozpoczęcia ewidencjonowania podatnik:

  • zaprzestanie działalności
  • nastąpi otwarcie likwidacji
  • zostanie ogłoszona upadłość
  • nastąpi sprzedaż przedsiębiorstwa lub zakładu
  • dokona odliczenia z naruszeniem terminów

  Zaprzestanie użytkowania kasy
  W przypadku zakończenia pracy kasy rejestrującej w trybie fiskalnym lub wymiany pamięci fiskalnej kasy wymagane jest dokonanie z udziałem pracownika urzędu, podatnika i serwisanta - czynności odczytania zawartości pamięci fiskalnej kasy. W tym celu należy złożyć wniosek w terminie 7 dni od dnia zakończenia pracy kasy w trybie fiskalnym do Naczelnika Urzędu Skarbowego o dokonanie odczytu pamięci fiskalnej kasy Pracownik urzędu ustala termin i liczbę odczytów z podatnikiem i uprawnionym serwisantem, Odczyt zawartości pamięci fiskalnej kasy dokumentowany jest protokołem.

 • Inwentaryzacja stanu lasu na terenie całego kraju Jul 15, 2015

  Informujemy, że zgodnie z art. 13a ust. 2 Ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całęgo kraju, rozpoczyna się wykonanie - w cyklu 5-letnim (lata 2015 - 2019) - opracowania pod nazwą "Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015 - 2019"...

 • Obsługa dowodów osobistych i ewidencji ludności w dniu 15 lipca... Jul 13, 2015

  Informuję, że w dniu 15 lipca 2015 roku, ze względu na szkolenie pracownika, obsługa dowodów osobistych oraz ewidencji ludności będzie odbywać się TYLKO poprzez przyjmowanie wniosków w zakresie meldunków oraz wydania dowodu osobistego. Obsługa odbędzie się w pokoju nr 4. Za zaistniałą niedogodność przepraszamy.

 • Europa to my Jun 19, 2015

  Szanowni Państwo,
  Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Radio Zet i Telewizja Polska Program 1  organizują  akcję  informacyjną „Europa to my”, poświęconą wykorzystaniu funduszy europejskich z perspektywy finansowej 2007-2013.

  Elementem  tej akcji jest ogólnopolski konkurs „Europa to my” polegający na przesyłaniu  zgłoszeń prezentujących zmiany, jakie nastąpiły w całej Polsce dzięki  projektom  dofinansowanym  ze  środków unijnych. Konkurs przewiduje atrakcyjne  nagrody  nie  tylko  dla  osób  przesyłających  zgłoszenia, ale również  dla  miejscowości,  z  której  pochodzi  projekt  zaprezentowany
  w zwycięskim  zgłoszeniu.  Nagrodą  tą  będzie  zorganizowany 30 sierpnia br. Ogólnopolski  Dzień Funduszy Europejskich z atrakcjami i wystawcami z całej Polski  zakończony wielkim koncertem z udziałem gwiazd polskiej muzyki, między innymi Edyty  Górniak,  Afromental,  Margaret, Moniki Kuszyńskiej, Donatana i Cleo oraz Formacji Nieżywych Schabuff. Co ważne, koncert będzie transmitowany na żywo  w  TVP1.  Dodatkowo  miejscowość  ta otrzyma 5 hot-spotów z darmowym rocznym wi-fi dla mieszkańców.

  Oprócz  nagrody opisanej powyżej, w 20 miejscowościach, z których pochodzić będą najlepsze zgłoszenia, zrealizowane zostaną programy telewizyjne, które wyemituje  TVP1.  Miejsca  te  będą również promowane na antenie Radia Zet.
  Programy  telewizyjne  i  radiowe  będą doskonałą okazją do zaprezentowania zmian,  jakie  nastąpiły dzięki wykorzystaniu środków unijnych, a tym samym do promocji miejscowości i jej okolic.

  Osoba,   która   wyśle   zwycięskie   zgłoszenie   wygra   również  nagrodę indywidualną, jaką jest podróż po krajach Unii Europejskiej.

  Zachęcamy   Państwa  do  promocji  akcji  i  rozpropagowania  informacji o konkursie  „Europa  to  my”  wśród   przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy   mogą  wziąć  udział  w  konkursie  i  wygrać  nagrody  dla  swojej miejscowości.

  Na  potrzeby  promocji  akcji przygotowaliśmy propozycję  treści  informacji,  którą  można wykorzystać na stronie internetowej.  Dodatkowo na stronie www.europatomy.eu w zakładce „Materiały promocyjne”  zamieściliśmy  między innymi projekt  graficzny  plakatu oraz ulotki, które można powielać i dystrybuować w Państwa miejscowości.

  Uwaga:   zgłoszenia  konkursowe  zbieramy  w  dwóch  etapach.  Na  pierwsze zgłoszenia  czekamy  do 22 czerwca. Spośród nich Kapituła konkursu wybierze pierwszych  10  finalistów.  Drugi  etap nadsyłania zgłoszeń zakończy się
  3 lipca.

  Zapraszamy serdecznie do włączenia się do akcji!
 • Światowy Dzień Bez Tytoniu May 21, 2015

  Państwowy Powiatowy inspektor Sanitarny w Słupsku przekazuje informację na temat zbliżającego się Światowego Dnia bez Tytoniu, obchodzonego każdego roku w dniu 31 maja. Tegorocznym obchodom przyświeca hasło "Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi".

Hide Main content block

Urząd Gminy Ustka

ul. Dunina 24
76 - 270 Ustka
tel. (0-59) 814-60-44
tel. (0-59) 815-24-00
fax. (0-59) 814-42-57
e-mail:
urzad@ustka.ug.gov.pl
ePUAP:skrzynka podawcza

Godziny pracy

Urząd Gminy jest czynny:
od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do godz. 15:30
godziny przyjęć interesantów przez pracowników merytorycznych na stanowiskach pracy: 9.00 - 14.00.
Po godzinie 14.00 możliwe będzie załatwienie sprawy na BOI, bez udziału pracownika merytorycznego.

Wójt Gminy Ustka przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków:
w poniedziałek od 10:00 do 14:00 oraz od 15.30 do 16.00 po uprzednim telefonicznym umówieniu  pod nr tel. 59 815 24 01 

Kasa Urzędu

Kasa Urzędu jest czynna:
od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do godz. 14:00

Gmina Ustka                                  
NIP: 839-003-01-53                   
REGON: 770979878

Urząd Gminy Ustka               
NIP: 839-291-86-87
REGON: 770509240

Top
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. More details…